W 2016 roku Google zapragnęło sprzedawać smartfony pod swoją własną marką. Tak oto powstała linia Pixel, której najnowsi przedstawiciele zadebiutowali niecały miesiąc temu. Gigant z Mountain View ma w zwyczaju udostępnianie swoim urządzeniom nowych funkcji. Dziś przybliżę wam jedną, która w mojej opinii jest fenomenalna i powinni ją mieć już posiadacze wszystkich Pixeli.

Smartfony Pixel z nową funkcją

Google Pixel wibracje przed dźwiękiem połączenia

Latem odkryto ciekawą funkcję, która dopiero niedawno zawitała do użytkowników smartfonów z serii Pixel. Pierwotnie uważano, że otrzymają ją tylko Pixel 4 i Pixel 4 XL, jednak Google zdecydowało się udostępnić ją także posiadaczom starszych urządzeń. Mam tutaj na myśli opcję, po włączeniu której zamiast dźwięku połączenia, przez pierwsze kilka sekund smartfon wibruje, a następnie stopniowo zwiększa głośność dzwonka.

Zobacz także: Apple dominuje na rynku smartwatchy. Raport za trzeci kwartał tylko to potwierdza

Jeśli posiadacie któregokolwiek z Pixeli, to nową funkcję możecie włączyć po przejściu do ustawień dźwięku i zakładki „Vibrate for calls” (w polskiej wersji zapewne będzie to coś w stylu „wibracje dla połączeń”). To właśnie tam, na samym dole, powinna być już dostępna opisywana opcja, którą należy zaznaczyć. Choć bez dwóch zdań nie jest to nic wielkiego, uważam, że to wspaniała funkcja – nie zliczę, ile to już razy wystraszył mnie dzwonek swojego własnego telefonu, który nagle zaczął nadawać na pełnej głośności. Będziecie korzystać? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.