ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
apple watch series 5

Apple dominuje na rynku smartwatchy. Raport za trzeci kwartał tylko to potwierdza

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wbrew pozorom, smartwatche cieszą się całkiem sporą popularnością. Nie da się jednak ukryć, że na rynku tego typu urządzeń dominuje jedna firma, a mianowicie Apple. Smartzegarki giganta z Cupertino sprzedają się na pniu, co tylko potwierdza najnowszy raport za trzeci kwartał bieżącego roku.

Apple dominuje na rynku smartwatchy

rynek smartwatchy 3 kwartał 2019

Apple to prawdziwy gigant, który radzi sobie świetnie na wielu polach. Firma analityczna Counterpoint Research opublikowała dzisiaj statystyki trzeciego kwartału 2019 roku na rynku smartwatchy. Potwierdzają one ogromny udział Apple, które odpowiada za aż 6,2 miliona sprzedanych egzemplarzy zegarków z 14,2 miliona łącznie w okresie od lipca do września. Oznacza to, że w trzecim kwartale aż 47,9% wszystkich sprzedanych smartwatchy pochodziło od Apple. To niemal co drugi!

Zobacz także: App Defense Alliance – nowy pomysł Google na walkę ze złośliwymi aplikacjami w Sklepie Play

Nie da się ukryć, że to fenomenalny wynik, a szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że wiąże się on ze sporym wzrostem rok do roku, co zresztą możecie dostrzec na powyższym zrzucie ekranu. Wiele osób twierdzi, że rynek smartwatchy nie ma się zbyt dobrze, a urządzenia tego typu się nie sprzedają. Dzisiejszy raport pokazuje, że takie stwierdzenia są bardzo dalekie od rzeczywistości, a w szczególności w stosunku do urządzeń Apple. Siła marki jest tu tak duża, że producent jest w stanie sprzedać po prostu wszystko, co zresztą pokazuje na każdym kroku. Korzystacie ze smartwatchy? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy