ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei oficjalnie prezentuje układ Kirin 920 mogący zagrozić Snapdragonowi 805

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei kirin 920 oficjalnie

Zdecydowanie najpopularniejszymi producentami układów stosowanych w smartfonach są Qualcomm i MediaTek. Ten pierwszy jest bardziej znany za sprawą mainstreamowych producentów, a drugi użycza swoich jednostek w niskich cenach to też wiele niskobudżetowych modeli jest napędzanych właśnie przez tę firmę.

Jednak w ofercie znajdziemy jeszcze Samsunga i układy Exynos, Nvidię i Tegrę (niedawno wycofali się z rynku) i kilku innych, ale do zabawy dołączył właśnie oficjalnie kolejny gracz w postaci Huawei. Ich jednostki poznaliśmy już nieco wcześniej podczas odkrycia ich w benchmarkach, w których pokonał Snapdragona 801, a był bardzo blisko Snapdragona 805. Specyfikacja 8-rdzeniowego Kirina 920 prezentuje się następująco:

  • cztery rdzenie Cortex-A15 (1,7-2,0 GHz);
  • cztery rdzenie Cortex-A7 (1,3-1,6 GHz);
  • proces technologiczny: 28nm;
  • grafika: Mali-T628;
  • wsparcie dla rozdzielczości wyświetlaczy do 2560×1600;
  • LTE 6. kategorii.

Pierwszym urządzeniem, w którym ujrzymy powyższy układ może być nadchodzący flagowy model Huawei obecnie znany nam jako Mulan (4,9-calowy wyświetlacz FullHD, 3 GB RAM, aparat 5,1 MPx).

Na pewno jednostka Kirin 920 jest wydajna, ale nie wiemy kompletnie nic na temat poboru energii, czyli w efekcie ogólnym: żywotności baterii smartfona. Takie dane zapewne poznamy dopiero podczas testów pierwszych urządzeń z tym układem.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy