ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Układ Kirin 920 od Huawei już w AnTuTu – wyżej notowany od Snapdragona 801

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei kirin 920

Rynek mobilnych urządzeń mimo że bardzo duży to ogranicza się jedynie do kilku producentów najważniejszych układów scalonych. W czołówce pod względem popularności zdecydowanie znajdują się Qualcomm, Samsung, MediaTek oraz Rockchip. Do gry jednak na poważnie postanowił dołączyć chiński producent smartfonów i tabletów, Huawei.

Kirin – taką pozycje można już ujrzeć przy czytaniu specyfikacji najnowszych produktów chińskiej firmy, które zostały zaprezentowane na targach Mobile World Congress. Układ Kirin 920 charakteryzuje się 8-rdzeniami, które już tradycyjnie zostały podzielone na dwie grupy: jedna 4x Cortex-A7 i druga 4x Cortex-A15. Co ciekawe, taktowania procesora są stosunkowo niewysokie, gdyż ograniczają się do 1,3 GHz, ale mimo to Kirin 920 znalazł się w czołówce najwydajniejszych układów w AnTuTu, które wczoraj zostały zdominowane przez Tegrę K1. Produkt Huawei oczywiście nie znalazł się wyżej, ale pokonał niedawno przedstawioną propozycję Qualcomma w postaci Snapdragona 801, która trafiła do Sony Xperii Z2 i Samsunga Galaxy S5. Tak wygląda zestawienie poszczególnych wyników:

kirin 920 antutu 1
kirin 920 antutu 2

Oczywiście należy pamiętać, że Snapdragon 801 ma dwukrotnie mniejszą liczbę rdzeni, ale notowany też jest 8-rdzeniowy układ Samsunga, który wypada blado w tym porównaniu. Mimo wszystko, Huawei raczej nie będzie w stanie wypromować swojego układu wśród innych producentów urządzeń mobilnych toteż chętni na zakup smartfona lub tabletu z Kirin 920 muszą przejrzeć chińskie portfolio.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy