Po Xiaomi mogliśmy się spodziewać nowego smartfona, odkurzacza, lub nawet szczoteczki do zębów. Jednak zostaliśmy zaskoczeni monitorami. Mi Display oraz Mi Surface Display to dwa dobrze zapowiadające się modele. Premiera odbyła się 21 października. Czym się charakteryzują?

Mi Display to monitor do biura

Mi Display

Pierwszy z prezentowanych monitorów ma 23,8 cala i rozdzielczość 1980 × 1080. To model określany jako podstawowy. Wyceniono go na około 400 złotych. Xiaomi przyzwyczaiło nas do niskich cen, ale w tym przypadku zapala się lampka ostrzegawcza. Należy się spodziewać kompromisów. O samym obrazie wiadomo, póki co niewiele. Mi Display posiada tylko jeden port HDMI. Podstawka z kolei nie daje możliwości obrócenia, czy uniesienia ekranu wyżej. Zapewne kompromisów jest więcej. Aby dowiedzieć się o nich, musimy poczekać na wysyp recenzji w portalach branżowych lub na YouTube.

Mi Surface Display to monitor dla graczy

Mi Display

Drugi monitor jest zdecydowanie ciekawszy. To 34-calowa bestia o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 3440 × 1440. Czas reakcji matrycy to 4 ms. Odświeżanie wynosi 144 Hz. Dodano także obsługę AMD FreeSync. Pokrycie przestrzeni barw sRGB sięga 121%. Ekran jest zakrzywiony (1500R). Wydaje się to być już standardem przy tak dużych monitorach. Mamy do dyspozycji kilka portów HDMI oraz jeden DisplayPort. Magnetyczna podstawa umożliwia obracanie oraz unoszenie ekranu wyżej. Cena także wygląda atrakcyjnie. Wynosi niecałe 1400 złotych. Plotka głosi, że panele dostarczone są przez firmę Samsung. Jednak póki nikt nie rozłoży monitora na części – nie będziemy mieli pewności.

Monitory Mi Display mogą zawojować rynek

Mi Display

Xiaomi może namieszać na rynku monitorów dla graczy. Niska cena zawsze przyciąga klientów. Obecnie istnieje wiele firm produkujących i sprzedających monitory. Xiaomi będzie ciężko się przebić, ale dzięki cenie z pewnością znajdzie dla siebie miejsce. O ile oczywiście sprzęt nie będzie ustępował swoim odpowiednikom innych producentów. Na zdjęciu monitory wyglądają bardzo dobrze. Cieszy mnie, że nie zdecydowano się na kolorową obudowę, diody led i inne tego typu odpustowe dodatki. Xiaomi trzyma się swojego minimalistycznego stylu.

Mi Display oraz Mi Surface Display są obecnie dostępne jedynie w Chinach. Nie wiadomo kiedy Xiaomi zdecyduje się je sprzedawać w pozostałych krajach.

Zobacz także: Przenośny monitor do gier od Asusa

Źródło: Xiaomi, Bgr, Techspot, TheNewsMinute

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.