Google to prawdziwy gigant. Jego właścicielem jest Alphabet Inc., który od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie spółką Fitbit produkującą smartwatche. Najnowsze doniesienia informują, że w końcu doszło do przełomu – Alphabet złożył oficjalną ofertę zakupu Fitbita.

Alphabet złożył ofertę zakupu Fitbita

Pixel Watch Apple Watch

Wygląda na to, że chodzące od dłuższego czasu słuchy w końcu się urzeczywistniły. Alphabet złożył bowiem oficjalną ofertę zakupu firmy Fitbit. Niestety nie wiadomo, jaką kwotę zaproponowano oraz oczywiście nie ma pewności, że transakcja dojdzie do skutku. W interesie giganta leży jednak, żeby tak się stało, bo udany zakup Fitbita mógłby w końcu dać nam wyczekiwanego Pixel Watcha.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Pisałem już wcześniej, że Google potrzebuje swojego smartwatcha. Pozyskanie Fitbita sprawiłoby, że firma w końcu miałaby zespół, który byłby w stanie go stworzyć. Gigant z Mountain View jest autorem systemu Wear OS, z którego korzystają niektóre smartwache, jednak sam nie ma żadnego urządzenia, na którym mógłby go zainstalować. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że kiedy na jaw wyszła opisywana informacja, akcje Fitbita podrożały o ponad 30%, a zainteresowanie inwestorów naturalnie wzrosło. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak trzymanie kciuków, by transakcja została sfinalizowana. Gdy do tego dojdzie (lub nie), to na pewno was o tym poinformujemy.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.