ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei jako wykonawca b-brand

Huawei chce w tym roku sprzedać rekordową liczbę smartfonów

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei to prawdziwy gigant, choć w ostatnich miesiącach nie ma lekko. Wszystko z powodu wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, z których Huawei się wywodzi. Na firmę nałożono już wiele zakazów, a największym jest bez wątpienia ten, który zabrania firmie korzystania z aplikacji i usług Google na swoich smartfonach. Choć mogłoby się wydawać, że takie nowiny negatywnie wpłyną na sprzedaż urządzeń Huawei, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Niedawno producent pochwalił się 200 milionami sprzedanych smartfonów w tym roku, a teraz doszły nas słuchy, że do końca 2019 roku firma chce ten wynik znacząco powiększyć.

Ambitne plany sprzedażowe Huawei na 2019 rok

Restrykcje wobec huawei

Ogromny sukces, jakim bez wątpienia jest sprzedaż 200 milionów smartfonów w rekordowym czasie, nie oznacza, że Huawei zamierza spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie – do końca bieżącego roku firma chce bowiem sprzedać aż 270 milionów smartfonów, o 20 milionów więcej, niż przewidywali analitycy.

Zobacz także: W App Store odkryto złośliwe aplikacje. Natychmiast je usuń, jeśli je instalowałeś!

Firma ma nadzieję, że w osiągnięciu założonego celu pomoże jej okres świąteczny. Huawei sprzedaje średnio 20 milionów smartfonów każdego miesiąca i 5 milionów smartfonów każdego tygodnia. Aby osiągnąć wymarzone 270 milionów do końca 2019 roku, gigant musiałby od teraz sprzedawać około 7 milionów smartfonów każdego tygodnia i milion dziennie. Nie da się ukryć – to może się udać.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy