Paper Phone na pierwszy rzut oka wygląda jak żart. Na drugi z resztą też. Chociaż cel ma niezwykle ambitny. Chodzi tutaj mianowicie o oderwanie nas od smartfona. Odrzucenie naszych inteligentnych urządzeń może jednak nie być takie łatwe. W końcu mamy w nich całą masę informacji i użytecznych programów. Twórcy tej aplikacji uznali jednak, że możemy je przecież wydrukować.

Paper Phone

Aplikacja jest przeznaczona dla ludzi, którzy czują, że spędzają zbyt wiele czasu na swoich telefonach i walczą o równowagę z technologią. A przynajmniej tak twierdzą jej twórcy. Oferuje przerwę od czasu spędzanego na ekranie. Paper Phone drukuje osobistą książeczkę z informacjami z telefonów użytkowników, których potrzebują w ciągu dnia, takimi jak dane kontaktowe, mapy i terminarz. Może również drukować papierowe aplikacje oraz gry. Nie chcę być złośliwy, ale korzystałem z takiego zestawu już wiele lat temu. Nazywało to się terminarz, mapa i krzyżówka. Fajną opcją jest jednak to, że możemy wybrać tylko te elementy, które będą nam potrzebne.

Zobacz też: Elektroniczny notatnik? Czy właśnie tego potrzebujemy?

Po zainstalowaniu aplikacja prowadzi użytkowników przez proces eksportowania wybranych informacji. Można je wydrukować albo zapisać w formacie PDF. Następnie zawartość jest drukowana w składanej książeczce. Projekt jest częścią kolekcji Eksperymenty z Google. Oznacza to, że należy do innowacyjnych projektów i aplikacji działających na produktach Google, takich jak Chrome i Android. Paper Phone jest jedną z pięciu nowych aplikacji Google, których celem jest ograniczenie czasu pracy na smartfonie. Z drugiej strony przy regularnym użytkowaniu zmarnujemy olbrzymie ilości papieru. W takim wypadku to może już lepiej jednak kupić tego smartfona z ekranem e-ink?

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.