Pixel 4 to smartfon od Google, na którego czekało wielu fanów marki. Niestety nie przypadł on do gustu konsumentom, którzy zawiedli się przez brak niektórych funkcji obecnych w innych urządzeniach, takich jak np. szerokokątny aparat czy nagrywanie w 60 klatkach na sekundę w jakości 4K. Teraz Google próbuje wytłumaczyć nam się ze swoich grzechów i wyjaśnia, dlaczego w Pixelu 4 nie odnajdziemy tej ostatniej funkcji.

Dlaczego Pixel 4 nie oferuje nagrywania w [email protected] FPS? Google się na nim nie skupiało

Pixel 4 xl premiera

Użytkownik Twittera o nazwie Stanzilla postanowił zwrócić się do Google z prostym pytaniem: dlaczego Pixel 4 nie oferuje nagrywania w 60 klatkach na sekundę w jakości 4K? Okazuje się, że odpowiedź jest zaskakująco prosta: firma po prostu nie skupiła się na nim ze względu na chęć ulepszenia nagrywania w rozdzielczości Full HD, które jej zdaniem jest znacznie popularniejsze. Wspomina ona również o tym, że tak wysoka jakość nagrań mogłaby bardzo szybko pożreć całą pamięć urządzenia, ponieważ minuta materiału może zajmować aż pół gigabajta.

Zobacz też: Jesteście fanami Game Boya? Ta konsola może wam się spodobać.

Moim zdaniem nie jest to dobre wytłumaczenie, ponieważ praktycznie każdy konkurencyjny smartfon w tej cenie pozwala na nagrywanie w [email protected] FPS. Jest to jednak oficjalne stanowisko Google. Co o nim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: @MadeByGoogle

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.