ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung rozwijany wyświetlacz

Samsung także eksperymentuje z rozwijanym wyświetlaczem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung otrzymał nowy patent od amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) na telefon elastyczny. Nie jest to jednak konstrukcja składana, a raczej rozwijana. Dzięki rozsuwanej konstrukcji zawinięty ekran może zostać wyciągnięty ze smartfona. Samsung jest kolejnym producentem, zaraz po LG zajmującym się projektowaniem urządzeń tego typu.

Samsung rozwijany wyświetlacz

Wniosek patentowy dotyczy smartfona, który w trybie standardowym posiada wyświetlacz 16:9. Jednak po rozwinięciu staje się o wiele większy i oferuje proporcje 18:9. Mamy więc do czynienia z dwiema bardzo popularnymi wariantami ekranów. To natomiast gwarantuje pełną kompatybilność z obecnymi na rynku aplikacjami. Dodatkowo samo w sobie nie stanowi żadnego udziwnienia w użytkowaniu. Szkic pokazuje elastyczny wyświetlacz, który po zwinięciu ukrywa nacięcie na aparat selfie i inne czujniki pod tylnym panelem. W przypadku rozmowy telefonicznej lub aktywacji aparatu selfie ekran telefonu będzie rozwijał się na całą swoją długość, odsłaniając nacięcie, w którym znajdują się wszystkie czujniki. Nie wiadomo, czy mechanizm będzie działał automatycznie, czy wymagał ręcznego przesunięcia.

Zobacz też: Już wkrótce poznamy poprawioną wersję opaski Honor Band 5

Myślę, że to właśnie jest kierunek, jaki obiorą smartfony. Konstrukcje składane robią spore wrażenie, jednak ich obsługa jedną ręką mija się z celem. Dodatkowo są dość grube. Zwijany ekran umożliwi natomiast zmniejszenie telefonów, a także wyeliminuje problem fałdy na zgięciu przy rozłożeniu. Mam także nadzieję, że powstaną smarfony rozwijane horyzontalnie, dzięki czemu będzie je można zamienić w łatwy sposób w niewielki tablet.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy