google pixel 4 materialy promocyjne

Google tłumaczy, dlaczego Pixel 4 z obsługą 5G się nie pojawił

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Łączność 5G to w ostatnim czasie gorący temat, tak samo jak premiera nowych flagowców Google z serii Pixel 4. Ta odbyła się już dwa dni temu, jednak gigant z Mountain View nie zdecydował się na wypuszczenie wariantu z obsługą 5G. Teraz firma tłumaczy, dlaczego.

Pixel 4 5G – dlaczego się nie pojawił?

Google Pixel 4 XL

Podczas konferencji Made by Google 2019, na której zaprezentowano m.in. rodzinę Pixel 4, firma ani razu nie wspomniała o 5G. Po fakcie wypowiedział się w tym temacie za to jeden z reprezentantów Google. Poinformował on, że Pixel 4 z 5G się nie pojawił, bo po prostu to jeszcze nieodpowiednia pora. Firma wierzy bowiem, że łączność 5G nie jest jeszcze na tym etapie, by wystarczająco dużo osób mogło z niej skorzystać.

Zobacz także: W Google Play odkryto kolejne złośliwe aplikacje – natychmiast się ich pozbądź, jeśli je instalowałeś!

To jednak nie jedyny powód, dla którego na rynku nie pojawił się Pixel 4 z 5G. Brian Rakowski w dalszym ciągu wypowiedzi wspomina również, że chodzi także o ograniczenia sprzętowe. Komponenty potrzebne do wdrożenia 5G są bowiem wciąż „zbyt prądożerne i niedojrzałe”. Trudno się nie zgodzić z tym wytłumaczeniem – mamy tu do czynienia z klasycznym przykładem problemów wieku dziecięcego. Pixel 4 5G na pewno nie zadebiutuje, jednak przy którejś premierze Google z pewnością w końcu postawi na tę technologię. Gdybym miał strzelać, to postawiłbym na Pixela 6 lub Pixela 7 – w przyszłym roku raczej również nie mamy co liczyć na 5G ze strony firmy z Mountain View.

Źródło 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy