Zawsze najbardziej cieszymy się z tego, czego się nie spodziewamy. Oczywiście mowa o pozytywnych niespodziankach, a taką niewątpliwie są aktualizacje. Tytułowy Huawei Mate 20 Pro, zeszłoroczny flagowiec Chińczyków, który do dzisiaj uważany jest za jedną z najlepszych propozycji w swojej cenie, właśnie otrzymał aktualizację do Androida 10 z EMUI 10. Szybko, prawda? Musi być gdzieś haczyk, chociaż niewątpliwie to właśnie termin jej wydania stanowi samą niespodziankę, bo nikt nie powinien czuć się zaskoczony tym, że Huawei w ogóle planuje taką aktualizację. W końcu Mate 20 Pro pojawiał się na listach urządzeń, które mają poznać EMUI 10.

Android 10 z EMUI 10 pojawił się na Huawei Mate 20 Pro

Zbliżamy się do połowy października, więc to termin, który Huawei planował na wydanie Androida 10 dla P30 i P30 Pro. Modele Mate 20 i Mate 20 Pro według wstępnego harmonogramu mają otrzymać EMUI 10 pod koniec bieżącego miesiąca. Tymczasem widoczny powyżej zrzut ekranu pochodzi z holenderskiego egzemplarza i nic nie wskazuje na to, że jest to wersja testowa. To właśnie o odmianach beta była mowa w kontekście tegorocznych aktualizacji. Ważący niemalże 4,5 GB system daje Mate 20 Pro nie tylko nową wersję Androida i nakładki, ale też wrześniową paczkę zabezpieczeń.

Zobacz też: Premiera Redmi 8 – nie zawsze są to zmiany na lepsze.

Jak traktować tę informację? Zapewne bardziej na zasadzie tego, jak to Galaxy S10 pojawił się z One UI 2.0, mimo że Samsung zapowiedział opóźnienie aktualizacji. Dopiero dzisiaj Koreańczycy wydali Androida 10 dla swoich flagowych modeli. Czy Huawei zaliczył podobny falstart? Przekonamy się zapewne na dniach, jeśli kolejni użytkownicy będą zgłaszać pojawienia się EMUI 10 dla Mate 20 Pro.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.