ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayPal opuszcza Librę

PayPal nie chce mieć nic wspólnego z walutą Facebooka

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kiedy Facebook ogłosił swoją walutę Libra, szybko przyciągnął uwagę prawodawców i organów regulacyjnych. Oficjalną przyczyną są obawy o prywatność i zachowania antykonkurencyjne. Spowodowało to liczne kontrole dotyczące nadchodzącego rozwiązania. To natomiast nie spodobało się wielu osobom powiązanym z projektem. Coraz większa ilość inwestorów i zaangażowanych spółek chce się z niego wycofać.

PayPal opuszcza Librę

PayPal opuszcza Librę

PayPal jest pierwszą firmą, która oficjalnie wycofała swoje wsparcie dla waluty Facebooka. Firma wycofała się ze Stowarzyszenia Libra, organizacji non-profit członków założycieli, która będzie rządzić walutą.

PayPal podjął decyzję, aby zrezygnować z dalszego uczestnictwa w Stowarzyszeniu Libra. Firma postanowiła dalej koncentrować się na rozwoju obecnej misji i profesjonalistów biznesowych w miarę jak dąży do demokratyzacji dostępu do usług finansowych dla społeczności o niskim poziomie usług finansowych.

— podał PayPal w oświadczeniu.

Zobacz też: Google konkurentem TikToka? Ma w tym pomóc zakup nowej firmy

Stowarzyszenie Libra zostało stworzone, aby rozwiać obawy prawodawców, że Facebook będzie miał całkowitą kontrolę nad walutą. Jednak powszechna krytyka i negatywne nastawienie do kryptowaluty doprowadziło do tego, że niektórzy członkowie założyciele Stowarzyszenia Libra dokonali ponownej oceny swojego zaangażowania, przy czym PayPal jako pierwszy publicznie się wycofał. Opuszczenie Stowarzyszenia Libra przez tak istotnego członka nie jest dobrym znakiem dla projektu, który już teraz jest w ciężkiej sytuacji. Ten krok może wystarczyć, by także inne spółki podjęły podobną decyzję. Wedle przecieków Visa i Mastercard również przygotowują się do odejścia z projektu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy