Glam_Galaxy S5_Black_02

 

Jak bardzo ważne są statystyki dla czołowych producentów? Niemalże najważniejsze, szczególnie te, które dotyczą sprzedaży kluczowych modeli. Oczywiście firmy, które najchętniej się chwalą swoimi wynikami to Samsung i Apple. Także jak wypadła sprzedaż najnowszego flagowego modelu Koreańczyków?

 

Galaxy S5 został przedstawiony nieco ponad dwa miesiące temu na targach Mobile World Congress w Barcelonie, więc już pierwsza fala tego urządzenia została sprzedana. Określenie „fala” w przypadku Samsunga tyczy się 10 milionów sztuk danego urządzenia. Jak to wygląda w przypadku poszczególnych edycji flagowego modelu Koreańczyków? Zobaczcie sami:

 

sprzedaz sasmung galaxy s

 

Widać, że z roku na rok Samsungowi przybywa nowych fanów, gdyż najważniejszy obecnie smartfon z portfolio sprzedaje się coraz szybciej. W tym roku Galaxy S5 sprzedało się w ilości 10 milionów sztuk o dwa dni szybciej niż miało to miejsce z Galaxy S4. Ten wynik ciężko będzie przebić w przyszłym roku, ale to jednak czas pokaże czym Koreańczycy zaskoczą w Galaxy S6 (o ile nie przejmie jego roli rodzina Galaxy K).

 

Jak jednak prezentują się powyższe wyniki w stosunku do Apple? Firma z Cuppertino ma inne określenie na swoją „falę”. Producent nadgryzionych jabłek lubi przedstawiać statystyki przedstawiające ilość sprzedanych modeli w trzy dni po premierze. Poniższa statystyka dotyczy ostatnich iPhone’ów 5s i 5c:

 

sprzedaz iphone

 

Na koniec warto dodać, że sprzedaż w przypadku Samsunga oznacza ilość egzemplarzy „wysłanych do sklepów”. Oczywiście ciężko jest porównać obydwa wykresy, ale zapewne w komentarzach pojawią się rzeczowe wnioski.

 

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.