Choć wielu młodym osobom ciężko w to uwierzyć, kiedyś na świecie nie było Google, a dostęp do informacji był znacząco utrudniony. Dokładnie 21 lat temu na świat przyszła pierwsza wersja wyszukiwarki giganta z Mountain View, która rzecz jasna pod względem funkcji ani trochę nie przypominała tego, co mamy teraz.

Google świętuje 21 urodziny

Google 21 urodziny

Zrzut ekranu, który widzicie powyżej, pochodzi ze strony głównej wyszukiwarki Google. Rzecz jasna nie znalazł się on tam przypadkowo, bo z okazji 21 urodziny wyszukiwarki. Można już śmiało powiedzieć, że Google może legalnie kupić sobie piwo w Stanach Zjednoczonych. Wspomnianą wyszukiwarkę opracowało dwóch studentów – Larry Page oraz Siergiej Brin. Dokładnie 27 września 1998 roku ujrzała światło dzienne, pod znaną dziś wszystkim nazwą Google.

Zobacz także: Afera z Call of Duty: Modern Warfare. Wielu graczy poczuło się, jakby napluto im w twarz

Z okazji swoich urodzin firma postanowiła zaszaleć i w swoim sklepie udostępniła wyjątkowy kod rabatowy, który pozwala na uzyskanie 21-procentowej zniżki. Niestety my z niego nie skorzystamy, bo Google Store nie wysyła do naszego kraju. A szkoda, bo z tym rabatem ceny choćby Pixela 3 czy Pixela 3 XL wyglądają bardzo ciekawie i z pewnością wiele osób przekonałyby do zakupu. Wspomniany kod rabatowy wygląda tak: B-GOOGLE21. Jeśli nie mieszkasz w Polsce, a w jednym z europejskich państw, w których Google Store funkcjonuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś go użył. Pamiętaj tylko, że obowiązuje on tylko dziś. Czego życzycie Google w tym szczególnym dniu? Dajcie znać w komentarzach. 😉

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.