Huawei nie ma w ostatnim czasie lekko, o czym świadczy chociażby fakt, że firma została niejako zmuszona do wypuszczenia Mate 30 Pro bez aplikacji i usług Google. Nie trudno się domyślić, że przez coś takiego jego sprzedaż z pewnością nie spełni oczekiwań chińskiego producentach. Fakt, że na najnowszym flagowcu Huaweia próżno szukać wspomnianych rozwiązań nie oznacza jednak, że jest to smartfon zły. Wręcz przeciwnie: to świetne urządzenie, a szczególnie pod względem wykonywanych przez niego zdjęć. Mate 30 Pro zdeklasował konkurencję.

Mate 30 Pro nowym liderem mobilnej fotografii

Huawei Mate 30 Pro Dxomark

Ekipa z DxOMark wzięła się za Huaweia Mate 30 Pro i przetestowała jego możliwości fotograficzne. Wynik okazał się dokładnie taki, jakiego wielu z Was się spodziewało – Mate 30 Pro zdetronizował Samsunga Galaxy Note10+ 5G i wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu zdjęć wykonywanych głównym aparatem. Smartfon zdobył łącznie 121 punktów. Najwyżej ocenione zostało działanie autofocusu, ekspozycja, zoom, a także kolory. Strasznym niewypałem okazał się za to tryb szerokokątny, który zdobył tylko 34 punkty, a także… tryb nocny mający na koncie zaledwie 61 punktów.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Huawei Mate 30 Pro selfie dxomark

Zdjęcia wykonywane aparatem do selfie w Mate 30 Pro nie są tak dobre, jak firma by tego chciała. Smartfon zdobył w tym zestawieniu tylko 93 punkty, co uplasowało go na piątym miejscu w rankingu. Tutaj wciąż niepokonany pozostaje Samsung Galaxy Note10 5G, który może się poszczycić 99 punktami. Podsumowując: Mate 30 Pro wg DxOMark wykonuje najlepsze zdjęcia głównym aparatem i bardzo dobre kamerką do selfie. Ciekawe, które miejsce zajmie iPhone 11, gdy już zostanie przetestowany.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.