ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
galaxy s10

Dostałeś maila z informacją, że wygrałeś Galaxy S10? To oszustwo

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Internetowi oszuści nieustannie poszukują nowych sposobów, by dobrać się do naszych kieszeni. Niekiedy wymyślają naprawdę kreatywne sposoby, a czasami korzystają z tanich, wręcz śmiesznych chwytów. Dziś przybliżę Wam oszustwo z Samsungiem Galaxy S10 w roli głównej, które podpada bardziej pod ten drugi wariant. Niemniej jednak wciąż uważam, że warto o nim poinformować.

Wcale nie wygrałeś Galaxy S10. To zwykłe oszustwo

Jeśli na swojego maila otrzymałeś podobną wiadomość, to lepiej od razu daj sobie z nią spokój, jeśli nie chcesz stracić trochę gotówki. Jak możecie przeczytać, oszuści piszą w niej, że udało nam się wygrać nowiutkiego Samsunga Galaxy S10 w konkursie, w którym wzięliśmy udział miesiąc czy cztery temu. Informacja o tym, że konkurs odbył się jakiś czas temu to sprytny chwyt, który ma sprawić, że pomyślimy, iż rzeczywiście wzięliśmy udział, ale po prostu o tym zapomnieliśmy. Nic bardziej mylnego – nie wygraliśmy nic, to zwykłe oszustwo, którego celem jest wyłudzenie od nas pieniędzy „na wysyłkę”.

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Większość z Was pewnie pomyśli sobie, że tylko głupek nabrałby się na tak oczywiste oszustwo. Ja osobiście uważam, że mimo wszystko warto o tym poinformować, bo nie każdy jest na tyle obeznany, by je rozpoznać. Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Polska, na swoim profilu na Twitterze napisał, że firma dostaje bardzo dużo zgłoszeń dotyczących opisywanego procederu oraz podkreślił, że Samsung nie ma z nim nic wspólnego. Jest więc duża szansa, że i Wy otrzymaliście podobną wiadomość. Czego to oszuści nie wymyślą…

Źródło: Twitter (@olafkrynicki)

Sprawdź najnowsze wpisy