Gmail to najprawdopodobniej najpopularniejsza poczta e-mail na świecie, z której korzystają miliardy osób. Gmail ma rzecz jasna swoją aplikację na dwa kluczowe systemy mobilne: Androida i iOS. Nie tak dawno temu Paweł pisał, że tryb ciemny w aplikacji Gmail nareszcie działa tak, jak należy. Wtedy mogli się nim cieszyć tylko wybrańcy, jednak dziś Google oficjalnie poinformowało, że rozpoczęło rozprowadzanie aktualizacji z trybem ciemnym dla wszystkich.

Aplikacja Gmail w końcu z trybem ciemnym

Gmail

O trybie ciemnym w aplikacji Gmaila pisaliśmy już wiele razy, jednak dopiero dziś gigant z Mountain View poinformował, że rozpoczął wypuszczanie stosownej aktualizacji – zarówno w wersji na Androida jak i iOS. Oznacza to, że prawdopodobnie już w ciągu kilku najbliższych dni z trybu ciemnego w Gmailu będzie mogła korzystać większość osób. Do mnie aktualizacja jeszcze nie zawitała, jednak wkrótce z pewnością się to zmieni. Wcześniej do ciemnej wersji aplikacji mieli dostęp tylko „wybrańcy”.

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Gdy już opisywana aktualizacja do nas zawita, tryb ciemny będzie się aktywował automatycznie, gdy w opcjach systemu wybierzemy tryb ciemny (aplikacja się dostosuje). Z kolei na smartfonach z serii Pixel, tryb ciemny w Gmailu będzie się uruchamiał automatycznie również, gdy będziemy korzystać z trybu oszczędzania energii. Aby uruchomić wspomniany motyw w Gmailu ręcznie, trzeba będzie udać się do ustawień i w zakładce „motyw” zaznaczyć odpowiednią opcję. Wszystko działa tak samo zarówno na Androidzie jak i iOS. Dajcie znać w komentarzach, czy opisywana aktualizacja już do Was zawitała!

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.