Gmail tryb ciemny

Tryb ciemny w Gmail nareszcie działa jak należy

1 minuta czytania
Komentarze

To nie jest pierwszy raz, kiedy wspominamy na portalu o trybie ciemnym dla aplikacji Gmail. Wcześniej jednak jego działanie było dość dyskusyjne. Nie dość, że oferował niską czytelność, to dodatkowo nie zawsze chciał się uruchomić. Należy jednak pamiętać, że była to bardzo wczesna wersja. Okazuje się jednak, że Google wprowadziło od tamtego czasu znaczne poprawki.

Gmail tryb ciemny

Żeby mieć dostęp do trybu ciemnego należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji v2019.08.18.267, która jest dostępna w Sklepie Play. To jednak nie gwarantuje dostępu do tej opcji. Musi on być nam przyznany także po stronie serwera. Odpowiednia opcja powinna pojawić się w ustawieniach. W razie jej braku nie należy się jednak załamywać. Powinna się pojawić z czasem. Jest także rozwiązanie dla mniej cierpliwych:

  • Należy przejść do data\data\com.google.android.gm\shared_prefs\FlagPrefs.xml
  • Wyszukać DarkThemeSupport — powinna to być jedną z pierwszych flag.
  • Zmień na True.
  • Zapisać.
  • Wymusić zamknięcie Gmaila i ponowne uruchomić.
  • Obsługa motywu powinna być teraz dostępna w ustawieniach ogólnych.

Zobacz też: Huawei zacznie sprzedawać swoje procesory

Tryb ciemny staje się powoli normą w aplikacjach od Google. Firma położyła także duży nacisk na niego w samym Androidzie 10. To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów z ekranami OLED, którzy chcą jak najbardziej wydłużyć czas pracy na baterii. Opcja ta jest także niezwykle istotna dla osób, które korzystają ze smartfonów w nocy. Nawet bardzo niski poziom jasności ekranu nie sprawia, że patrzenie na białe tło jest komfortowe, kiedy dookoła panują ciemności.

Źródło: Androidpolice

Motyw