Smartfony Google z rodziny Pixel wręcz słyną z niedoróbek i niemal regularnie pojawiających się doniesieniach o nowych błędach. Niestety tym razem nie jest inaczej, bo niektórzy użytkownicy zgłaszają, że przez błąd oprogramowania nie mogą się dostać do swoich smartfonów.

Błąd oprogramowania blokuje dostęp do Pixeli

problemy Google Pixel 3a i 3a XL 

Nie jestem w stanie zliczyć, ile to już razy pisałem o problemach ze smartfonami z linii Pixel. Dziś robię to po raz kolejny, by uświadomić Was, że niektórzy użytkownicy w wyniku błędu nie mogą dostać się do swoich smartfonów. Otóż podczas wpisywania kodu PIN, Pixele nie rozpoznają go poprawnie, przez co ekran gaśnie. Przy każdej kolejnej próbie sytuacja się powtarza, aż dochodzi do czasowej blokady smartfona. Czytnik linii papilarnych na szczęście pracuje jak należy, jednak to marne pocieszenie, bo m.in. po ponownych uruchomieniu urządzenia i tak trzeba wpisać kod PIN.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

O problemie robi się coraz głośniej na forach pomocy Google. Błąd dotyka wszystkich urządzeń, począwszy od oryginalnego Pixela do Pixela 3. Niestety jego rozwiązanie nie jest jeszcze znane. Eksperci ds. produktów Google zalecają jedynie, by przywrócić smartfony do ustawień fabrycznych, o czym wielu użytkowników nie chce nawet słyszeć (zupełnie się nie dziwię). Nie jest też jasne, od czego zależy, czy błąd się pojawi, czy też nie. W każdym razie, problem istnieje. Życzę Wam, abyście nie musieli się z nim użerać.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.