Huawei chiny covid-19 google

Huawei przeznaczy 1,5 miliarda dolarów na program dla deweloperów

2 minuty czytania
Komentarze

Huawei ogłosił, że w ciągu najbliższych 5 lat zainwestuje 1,5 miliarda dolarów w program dla deweloperów. Firma kontynuuje dążenie do stworzenia otwartego ekosystemu stanowiącego podstawę jej strategii obliczeniowej. Przemawiając na Huawei Connect 2019, wiceprezes firmy Ken Hu powiedział:

Przyszłość informatyki to ogromny rynek wart ponad dwa tryliony dolarów. Będziemy nadal inwestować w strategię, która koncentruje się na czterech kluczowych obszarach. Przesuniemy granice architektury, zainwestujemy w procesory dla wszystkich scenariuszy, utrzymamy wyraźne granice biznesowe i zbudujemy otwarty ekosystem.

Program deweloperski Huawei

Program deweloperski Huawei

Program deweloperski Huawei został po raz pierwszy ogłoszony w 2015 roku. Od tego czasu wsparł on ponad 1,3 miliona programistów i 14 000 niezależnych producentów oprogramowania na całym świecie. Firma ma zamiar ujawnić więcej szczegółów na temat jego kierunku rozwoju w ten piątek. Już teraz jednak podkreśla cel rozszerzenia tej inicjatywy na kolejnych 5 milionów programistów i wspierania partnerów w rozwijaniu nowej generacji inteligentnych aplikacji i rozwiązań. Co więcej, Huawei wskazał, że 1,5 miliarda dolarów przeznaczone na ten program nie tylko zostanie wykorzystane do ulepszenia własnych produktów.

Zobacz też: Seria Mate 30 nie pojawi się w Polsce? Huawei ma w zanadrzu inne nowości

Podczas tego wydarzenia Huawei zapewnił, że podejście branży komputerowej ewoluuje i w coraz większym stopniu opiera się na modelach statystycznych. Te z kolei stanowią podstawę uczenia maszynowego. W związku z tym firma szacuje, że obliczenia statystyczne wejdą do głównego nurtu, a aplikacje AI będą stanowić ponad 80% całej mocy obliczeniowej wykorzystywanej na całym świecie w ciągu najbliższych 5 lat. W związku z tym, przed entuzjastyczną publicznością, firma wypuściła Atlas 900 — najszybszy na świecie klaster szkoleniowy AI. Huawei twierdzi, że Atlas 900 łączy w sobie moc 1000 procesorów Ascend i potrzebuje tylko 59,8 sekundy na przeszkolenie ResNet-50, złotego standardu pomiaru wydajności szkolenia z zakresu SI.

Źródło: wccftech

Motyw