ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro wyglad specyfikacja funkcje aparatu

Seria Mate 30 nie pojawi się w Polsce? Huawei ma w zanadrzu inne nowości

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Już jutro w Monachium wielkie wydarzenie — Huawei przedstawi najlepsze smartfony tego roku. Przynajmniej w kontekście własnego portfolio i bez uwzględnienia wsparcia dla usług Google. Ta ostatnia kwestia może nieść za sobą zupełnie inne decyzje Chińczyków. W końcu, po co nam seria Mate 30, skoro jest tak okaleczona? Niemniej firma szykuje też wiele innych premier, które właśnie trafiły do Sieci.

Huawei Mate 30 w Polsce? Czekamy na przykrą niespodziankę…

Huawei Mate 30 Pro

Jak donosi portal LetsGoDigital, który powołuje się na wiele sprawdzonych źródeł, Huawei może zrezygnować z oferowania serii Mate 30 w Centralnej Europie. Tak, do niej zalicza się też Polskę. O ile w poprzednich latach zdarzało się, że Chińczycy nie oferowali w naszym kraju całej serii, tak w tym wypadku rodzina Mate 30 może dla nas znaczyć dokładnie tyle samo, co Galaxy Note5. Z tą różnicą, że nie dostaniemy ulepszonego i powiększonego P30 Pro w zastępstwie.

Na otarcie łez opaska, smartwatch, tablet i telewizor

W zeszłym roku razem z serią Mate 20 poznaliśmy Huawei Band 3 Pro. Powyżej widzicie opaskę, która ma zostać jutro przedstawiona. Nie znamy jej nazwy, ale możemy spodziewać się, że będzie to właśnie Band 4 Pro, choć jest też mowa o Band 5. W ramach nazwy kodowej jest to po prostu andes. W kwestiach technicznych nie zabraknie kolorowego wyświetlacza, wbudowanego złącza USB-A, pulsometru i czujnika SpO2.

Kolejną nowością ma być Huawei TV, który w dużej mierze ma być Honorem Vision ze zmienionym logiem na obudowie. Nie zabraknie wysuwanego aparatu i Harmony OS na pokładzie. Jednak bardziej szczegółowa specyfikacja jest nam jeszcze obca.

Oczywiście nie może zabraknąć też ujawnionengo wcześniej w plotkach Huawei Watch GT 2. Towarzyszyć ma mu MediaPad M6, którego już zdążyliśmy oficjalnie poznać w czerwcu. Teraz przyszedł czas na międzynarodową dostępność, choć bez uslug Google.

Zobacz też: Poznajcie Honora Play 3e.

Oczywiście po przeczytaniu tego tekstu może dziwić Was fakt, że Huawei nie chce oferować serii Mate 30 w Centralnej Europie, a sama konferencja ma miejsce w Monachium. Tak, Niemcy też teoretycznie są skreśleni z dostępności. Gdzie tu sens? Przekonamy się już jutro.

Źródło: GSM Arena, Android Headlines, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy