HTC ogłosiła, że powołała byłego prezesa Orange Yvesa Maitre na nowego dyrektora generalnego. Firma powiedziała, że obecny szef Cher Wang ustąpi, a jednocześnie pozostanie prezesem firmy. Wang przejął stanowisko od Petera Chou w 2015 roku. HTC będzie nadal koncentrować się na VR i XR (rozszerzona rzeczywistość), 5G i AI z Maitre. W komunikacie prasowym Maitre powiedział, że firma HTC natychmiast rozpocznie proces przechodzenia od budowania najlepszego na świecie sprzętu konsumenckiego do budowania kompletnych usług wokół nich, aby ułatwić zarządzanie nimi i ich wdrażanie.

Nowy dyrektor generalny HTC

Nowy dyrektor generalny HTC

Oznacza to prawdopodobnie, że firma HTC będzie nadal rozwijać usługi biznesowe związane z zestawem VR, podobnie jak Microsoft w przypadku Hololensa. Firma ogłosiła niedawno umowę z firmą Synnex na dostarczanie resellerom korporacyjnym rozwiązań HTC VIVE zaprojektowanych dla takich rynków, jak architektura, budownictwo i inżynieria, projektowanie produktów, opieka zdrowotna i medycyna oraz edukacja. Niedawno zaprezentowano również 5G Hub, opracowany wraz ze Sprintem, który pozwoli konsumentom uzyskać prędkość 5G bez telefonu 5G. Więcej na temat strategii HTC możecie przeczytać w tekście Łukasza.

Zobacz też: Volkswagen chce stworzyć swój własny system operacyjny – bazą… Android

Finanse HTC były ostatnio w rozsypce. W 2018 roku firma przyniosła zaledwie 770 milionów dolarów przychodów. Po raz pierwszy zarobiła mniej niż 1 miliard dolarów jako spółka publiczna. Firmasprzedała kawałek swojej działalności w zakresie smartfonów Google w zeszłym roku. Dział zajmujący się VR także nie przyniósł jej spodziewanych zysków. Wirtualna rzeczywistość wciąż nie jest zbyt popularna na świecie.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.