Nowy dyrektor generalny HTC

Zmiana u sterów HTC. Czy nowy kapitan obierze kurs ku zyskom?

Newsy

HTC ogłosiła, że powołała byłego prezesa Orange Yvesa Maitre na nowego dyrektora generalnego. Firma powiedziała, że obecny szef Cher Wang ustąpi, a jednocześnie pozostanie prezesem firmy. Wang przejął stanowisko od Petera Chou w 2015 roku. HTC będzie nadal koncentrować się na VR i XR (rozszerzona rzeczywistość), 5G i AI z Maitre. W komunikacie prasowym Maitre powiedział, że firma HTC natychmiast rozpocznie proces przechodzenia od budowania najlepszego na świecie sprzętu konsumenckiego do budowania kompletnych usług wokół nich, aby ułatwić zarządzanie nimi i ich wdrażanie.

Nowy dyrektor generalny HTC

Nowy dyrektor generalny HTC

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Oznacza to prawdopodobnie, że firma HTC będzie nadal rozwijać usługi biznesowe związane z zestawem VR, podobnie jak Microsoft w przypadku Hololensa. Firma ogłosiła niedawno umowę z firmą Synnex na dostarczanie resellerom korporacyjnym rozwiązań HTC VIVE zaprojektowanych dla takich rynków, jak architektura, budownictwo i inżynieria, projektowanie produktów, opieka zdrowotna i medycyna oraz edukacja. Niedawno zaprezentowano również 5G Hub, opracowany wraz ze Sprintem, który pozwoli konsumentom uzyskać prędkość 5G bez telefonu 5G. Więcej na temat strategii HTC możecie przeczytać w tekście Łukasza.

Zobacz też: Volkswagen chce stworzyć swój własny system operacyjny – bazą… Android

Finanse HTC były ostatnio w rozsypce. W 2018 roku firma przyniosła zaledwie 770 milionów dolarów przychodów. Po raz pierwszy zarobiła mniej niż 1 miliard dolarów jako spółka publiczna. Firmasprzedała kawałek swojej działalności w zakresie smartfonów Google w zeszłym roku. Dział zajmujący się VR także nie przyniósł jej spodziewanych zysków. Wirtualna rzeczywistość wciąż nie jest zbyt popularna na świecie.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x