Twitter był jednym z pierwszych, który wprowadził tryb ciemny dla swojej aplikacji. Jednak nawet jeśli jest to około 2016 roku, interfejs używa odcieni błękitu północy zamiast czerni. Oznacza to, że piksele wciąż są w nim aktywne, chociaż mocno przyciemnione Gigant mediów społecznościowych zajmuje się teraz tą kwestią, wprowadzając nową opcję Lights out, która pozwoli przełączyć się na prawdziwie czarne tony, które nie tylko wyglądają ciemniej, ale również zmniejszają zużycie energii na panelach OLED.

Twitter z trybem ciemnym OLED

 

Warto jednak podkreślić, że zmiana ta będzie miała raczej minimalny wpływ na sam czas pracy na baterii. Bardzo ciemne kolory ekranów OLED wymagają niewielkich ilości energii. Dlatego różnice nie będą zbyt wielkie ani odczuwalne. Pomoże to głównie w całkowitych ciemnościach, gdzie świecić będą jedynie litery, a nie tło. Będzie można wybrać pomiędzy starym przyciemnionym schematem lub nowym, ciemniejszym, w zależności od swoich preferencji. Istnieje również możliwość włączenia trybu nocnego tylko po zachodzie słońca, aby uczynić przeglądanie Twittera mniej agresywnym dla oczu podczas wieczornego czytania.

Zobacz też: iPhone 11 – premiera. Oto nowe smartfony Apple

Funkcja ta jest już dostępna dla użytkowników iPhone. Niestety, jeśli chodzi o stosowną aktualizację na Androida, to ta ma się pojawić dopiero wkrótce. Nie wiemy jednak kiedy to dokładniej nastąpi. Traktowanie iOS w sposób priorytetowy przez programistów bywa jednak dość irytujące. Na szczęście zmiana jest raczej kosmetyczna i wbrew zapowiedziom nie odbije się jakoś szczególnie na urządzeniu.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.