ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
medale olimpijskie z telefonow komorkowych tokio 2020

Medale Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio wykonane z… telefonów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Recykling pełną gębą. Tak można określić pomysł Japończyków na wykonanie medali Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w przyszłym roku w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. Już na samym początku chciałbym zaznaczyć, że nie jest to news, który właśnie obiega cały świat. Jest to swego rodzaju ciekawostka, z którą być może jeszcze nie mieliście kontaktu. Otóż wspomniane medale, które będą otrzymywać sportowcy w swoich konkurencjach, zostały wykonane z telefonów komórkowych i drobnej elektroniki. W ten sposób Japonia pokazała, że kampania Medal dla każdego zakończyła się niebywałym sukcesem.

Japończycy oddali swoje stare telefony, aby stworzyć medale na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio

W kwietniu 2017 roku ogłoszono projekt, który zachęcał Japończyków do przekazywania swoich starych, zużytych lub po prostu niepotrzebnych telefonów komórkowych na cel zamiany ich w medale olimpijskie. Kampania, jak zapewne się domyślacie, okazała się sukcesem. W ten sposób z 6,2 milionów telefonów komórkowych udało się odzyskać 32 kilogramy złota, które naturalnie zdobią medale za pierwsze miejsce. Do tego dodajmy 3,5 tony srebrna i 2,2 tony brązu, które ostatecznie przekładają się na 5000 krążków. Te zostaną wręczone sportowcom z Olimpiady i Paraolimpiady. Jak dokładnie wyglądają same medale? Oto ich oficjalna prezentacja:

Zobacz też: Oto Facebook Dating, czyli Tinder nie ma łatwo.

Same medale zostały zaprojektowane przez Junichi Kawanishi, który wygrał konkurs na ich design spośród około 400 zgłoszeń. Wygląd ma odwoływać się do niezliczonych wzorów światła, które z kolei symbolizują energię sportowców i wszystkich osób, którzy ich wspierają. O ile ta ideologia jest mocno filozoficzna, tak z mojej strony na pewno Japończykom należą się brawa za taką formę recyklingu.

Źródło: Mashable

Sprawdź najnowsze wpisy