sony xperia 2 wyglad specyfikacja design 1s 1r 1v

Sony Xperia 2, 1v, 1s, a może 1r? Oto wygląd z każdej strony tego smartfona

2 minuty czytania
Komentarze

Niedawno przedstawiłem Wam wygląd Sony Xperii 2 na przykładzie zdjęć, które najprawdopodobniej pochodziły z materiałów prasowych. Trochę zadrwiłem z projektantów firmy, gdyż stwierdziłem, że to Xperia 1 z przesuniętym aparatem. Tym samym muszę nieco naprostować tę sytuację… Otóż Xperia 1 z przesuniętym aparatem to niekoniecznie Xperia 2. Nazwa tego smartfona już zatoczyła takie kooło, że wymiana One Zoom i One Pro w przypadku Motoroli to drobnostka. Tymczasem niezawodne niemieckie media dostarczyły nam kolejnych grafik i informacji na temat specyfikacji.

Tajemniczy i oczywisty smartfon Sony ujawnia swój wygląd na grafikach prasowych

Piękne grafiki prasowe zdradzają dokładnie to samo, co widzieliśmy wcześniej, ale z dokładniejszymi szczegółami i w wyższej rozdzielczości. Dlatego od razu przejdźmy do domniemanej specyfikacji, która ma w dużej mierze być bliźniacza do testowanej przez nas Xperii 1. Pierwsza, kluczowa zmiana to 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED, który prezentuje obraz w rozdzielczości 2520×1080, czyli proporcje 21:9 nie uciekają. Tak, zapomnijcie o 5K. Oczywiście zmniejszenie ekranu z 6,5-cali sprawia też, że całe urządzenie ma być mniejsze i mierzyć 158 x 68,3 x 8,3 mm zamiast 167 x 72 x 8,2 mm.

Powyższy smartfon nadal ma być napędzany Snapdragonem 855, który zostanie zestawiony przynajmniej z 6 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Nie wiemy nic na temat akumulatora, ale możemy się domyślać, że będzie to mniej niż 3300 mAh z Xperii 1. Aparaty mają pozostać bez zmian.

Zobacz też: Udostępniaj ekran przez… Messengera.

Tymczasem nazwa… Ta nadal w głównej mierze wskazuje na Xperię 2, ale już pojawiają się głosy, że może to być jedna z tytułowych propozycji, czyli Xperia 1s, Xperia 1v lub Xperia 1r. Jednak może powinna to być Xperia 1 Compact? Naturalnie nie jest to tak mały smartfon, co w przypadku poprzednich Compactów, ale wyraźnie mniejszy od pierwowzoru, a zachowujący kluczową część specyfikacji.

Źródło: WinFuture

Motyw