Ewidentnie widać, że Sony zmieniło swoje podejście do mobilnego rynku. Firma nie ma już zamiaru bić się o rekordy i tak naprawdę walczy o pojedynczych klientów, obniżając tym samym oczekiwania, co do sprzedaży. Portfolio zdecydowanie się zawęziło i obecnie tak naprawdę skupia się głównie na wyświetlaczach o proporcjach 21:9, które są promowane przez takie modele jak Xperia 1, Xperia 10 i Xperia 10 Plus. Z racji, że zbliżają się targi IFA w Berlinie, to Japończyków nie może na nich zabraknąć. Bardzo możliwe, że Xperia 2 będzie głównym daniem na konferencji Sony.

Sony Xperia 2 w Sieci — nad wyglądem firma musiała długo pracować

Możnaby wiele rozpisywać się nad innowacjami, które Sony wprowadziło w powyższym modelu, ale równie dobrze można napisać, że to Xperia 1 z przesuniętymi aparatami do boku. Rozwiązanie zdecydowanie gorsze, bo Xperia 2 będzie się chybotać, leżąc na plecach. To wszystkie zmiany w deisgnie, choć zapewne też wymiary będą inne. O ile w ramach tego przecieku nie ma mowy o specyfikacji, tak Xperia 2 ma być po prostu mniejszą wersją Xperii 1, co też tłumaczyłoby podobieństwo w wyglądzie. Jednak też nie zapominajmy, że ten model był nazywany Xperią 1R z wyświetlaczem 5K.

Zobacz też: Microsoft szykuje tajemniczą konferencję — zaproszenia już wysłane.

Na tym etapie ciężko ocenić, co tak naprawdę szykuje Sony. Firmie udaje się dosyć długo utrzymać swoje tajemnice, a konferencja tuż, tuż. Wydarzenie zaplanowane przez Japończyków ma się odbyć 5 września o 14 naszego czasu, więc tym razem producent nie zmusza nas do pobudki z samego rana.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.