Messenger od Facebooka to bez dwóch zdań najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy. Każdego dnia korzysta z niego naprawdę wiele osób, nawet pomimo afery, z której dowiedzieliśmy się, że wysyłane za jego pośrednictwem wiadomości głosowe były podsłuchiwane. Choć gigant z prywatnością jest na bakier, tak nierozwijania swojego produktu nie można mu zarzucić. Messenger cały czas jest ulepszany, czego dowodem jest nowa funkcja, nad którą pracuje aktualnie firma.

Udostępnianie ekranu w Messengerze

Messenger udostępnianie ekranu

Bez owijania w bawełnę: Facebook pracuje nad funkcją udostępniania ekranu w Messengerze. Do takiej informacji dokopała się znana z zagłębiania się w kod przeróżnych aplikacji w poszukiwaniu nieudostępnionych jeszcze funkcji, Jane Manchung Wong. Jej także zawdzięczamy powyższe zrzuty ekranu. Opisywaną funkcjonalność można wywołać poprzez kliknięcie nowej ikonki dostępnej na dole ekranu w aplikacji. Gdy już to zrobimy, to naszym oczom ukaże się ostrzeżenie mówiące o tym, że Messenger będzie rejestrował wszystko, co odbywa się na ekranie naszego smartfona. Rzecz jasna by było to możliwe, na Androidzie będziemy musieli przyznać aplikacji odpowiednie uprawnienia.

Zobacz także: Apple przeprasza za to, że słuchało naszych rozmów z Siri i zapowiada zmiany

Rzecz jasna opisywane rozwiązanie jest aktualnie głęboko zakorzenione w aplikacji i nie jest jeszcze dostępne dla zwykłych śmiertelników. Sam Facebook nie wypowiedział się jeszcze w temacie tej funkcji, więc nie wiadomo, kiedy się pojawi. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, to raczej długo już nie poczekamy (zważając na dość zaawansowany stan prac). Będziecie korzystać?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.