Messenger w walce z koronawirusem

Facebook pracuje nad funkcją udostępniania ekranu w Messengerze

Newsy

Messenger od Facebooka to bez dwóch zdań najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy. Każdego dnia korzysta z niego naprawdę wiele osób, nawet pomimo afery, z której dowiedzieliśmy się, że wysyłane za jego pośrednictwem wiadomości głosowe były podsłuchiwane. Choć gigant z prywatnością jest na bakier, tak nierozwijania swojego produktu nie można mu zarzucić. Messenger cały czas jest ulepszany, czego dowodem jest nowa funkcja, nad którą pracuje aktualnie firma.

Udostępnianie ekranu w Messengerze

Messenger udostępnianie ekranu

Bez owijania w bawełnę: Facebook pracuje nad funkcją udostępniania ekranu w Messengerze. Do takiej informacji dokopała się znana z zagłębiania się w kod przeróżnych aplikacji w poszukiwaniu nieudostępnionych jeszcze funkcji, Jane Manchung Wong. Jej także zawdzięczamy powyższe zrzuty ekranu. Opisywaną funkcjonalność można wywołać poprzez kliknięcie nowej ikonki dostępnej na dole ekranu w aplikacji. Gdy już to zrobimy, to naszym oczom ukaże się ostrzeżenie mówiące o tym, że Messenger będzie rejestrował wszystko, co odbywa się na ekranie naszego smartfona. Rzecz jasna by było to możliwe, na Androidzie będziemy musieli przyznać aplikacji odpowiednie uprawnienia.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Apple przeprasza za to, że słuchało naszych rozmów z Siri i zapowiada zmiany

Rzecz jasna opisywane rozwiązanie jest aktualnie głęboko zakorzenione w aplikacji i nie jest jeszcze dostępne dla zwykłych śmiertelników. Sam Facebook nie wypowiedział się jeszcze w temacie tej funkcji, więc nie wiadomo, kiedy się pojawi. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, to raczej długo już nie poczekamy (zważając na dość zaawansowany stan prac). Będziecie korzystać?

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x