Messenger od Facebooka to bez dwóch zdań najpopularniejszy na świecie komunikator internetowy. Każdego dnia korzysta z niego naprawdę wiele osób, nawet pomimo afery, z której dowiedzieliśmy się, że wysyłane za jego pośrednictwem wiadomości głosowe były podsłuchiwane. Choć gigant z prywatnością jest na bakier, tak nierozwijania swojego produktu nie można mu zarzucić. Messenger cały czas jest ulepszany, czego dowodem jest nowa funkcja, nad którą pracuje aktualnie firma.

Udostępnianie ekranu w Messengerze

Messenger udostępnianie ekranu

Bez owijania w bawełnę: Facebook pracuje nad funkcją udostępniania ekranu w Messengerze. Do takiej informacji dokopała się znana z zagłębiania się w kod przeróżnych aplikacji w poszukiwaniu nieudostępnionych jeszcze funkcji, Jane Manchung Wong. Jej także zawdzięczamy powyższe zrzuty ekranu. Opisywaną funkcjonalność można wywołać poprzez kliknięcie nowej ikonki dostępnej na dole ekranu w aplikacji. Gdy już to zrobimy, to naszym oczom ukaże się ostrzeżenie mówiące o tym, że Messenger będzie rejestrował wszystko, co odbywa się na ekranie naszego smartfona. Rzecz jasna by było to możliwe, na Androidzie będziemy musieli przyznać aplikacji odpowiednie uprawnienia.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Apple przeprasza za to, że słuchało naszych rozmów z Siri i zapowiada zmiany

Rzecz jasna opisywane rozwiązanie jest aktualnie głęboko zakorzenione w aplikacji i nie jest jeszcze dostępne dla zwykłych śmiertelników. Sam Facebook nie wypowiedział się jeszcze w temacie tej funkcji, więc nie wiadomo, kiedy się pojawi. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, to raczej długo już nie poczekamy (zważając na dość zaawansowany stan prac). Będziecie korzystać?

Źródło: Android Police
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.