Niższa jakość YouTube na całym świecie

Google ograniczy funkcje społecznościowe YouTube

Paweł Maretycz Newsy 22-08-2019

Google przestaje korzystać z jeszcze jednej funkcji. Tym razem jest to wysyłanie wiadomości w serwisie YouTube. Zgodnie z informacją, która pojawia się teraz w aplikacji po przejściu do skrzynki odbiorczej, funkcja ta przestanie działać 18 września. Kliknięcie przycisku Dowiedz się więcej dostarcza więcej informacji na ten temat, w tym informacji, że niektóre funkcje, takie jak wysyłanie filmów wideo w formie wiadomości, mogą stać się niedostępne nawet przed 18 września.

YouTube bez wysyłania wiadomości

YouTube bez wysyłania wiadomości

Google posiada instrukcje dotyczące pobierania kopii wiadomości na stronie pomocy technicznej. Google ostatnio często robi czystki w swoich mało popularnych usługach. Trzeba jednak przyznać, że tej opcji chyba nie będzie zbyt wielu osobom brakowało. Mówiąc szczerze, dowiedziałem się o możliwości wysyłania wiadomości na YouTube właśnie teraz, kiedy dowiedziałem się, że ma ona zniknąć. Oczywiście, w teorii to świetny pomysł. Dzięki tej opcji możemy wysłać filmy do znajomych w aplikacji. Tyle że większość ludzi zwykle po prostu wysłał je przez swój ulubiony komunikator.

Zobacz też: Honor stworzył kontroler do smartfonów przeznaczony dla gier mobilnych

Nie spodziewam się więc zbyt dużej fali niezadowolenia związanego z wycofaniem tej funkcji z usługi. Inna sprawa, że lepiej jest mieć jakąś opcję i z niej nie korzystać niż nie mieć. Dlatego mimo wszystko wolałbym, żeby ona została. Myślę, że główną przyczyną jej małej popularności w głównej mierze jest to, że serwis nas o niej nie poinformował. Trudno, żeby coś schowanego w opcjach zyskało jakąś popularność.

Źródło: YouTube


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x