honor tv

Honor stworzył kontroler do smartfonów przeznaczony dla gier mobilnych

Kacper Kościański Newsy 21-08-2019

Choć mogłoby się wydawać, że gry mobilne nie cieszą się taką popularnością jak gry komputerowe i konsolowe, to zupełnie nie jest to prawda. Jest zupełnie odwrotnie – roczne przychody z mobilnych tytułów wynoszą aktualnie niemal tyle samo, co z gier komputerowych i konsolowych razem wziętych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej producentów zaczyna zauważać potencjał i tworzy specjalne akcesoria dla osób lubujących się w grach mobilnych. Jedną z takich firm jest zdecydowanie Honor, który pokazał właśnie doczepiany kontroler do smartfona.

Kontroler dla gier mobilnych od Honora

Honor gamepad

To co widzicie powyżej, to kontroler firmy Honor do gier mobilnych przeznaczony do smartfonów. Gadżet można doczepić z lewej lub prawej strony urządzenia, dzięki czemu zyskamy większą precyzję i wygodę podczas gry. Gamepad ma swoją malutką baterię o pojemności 400 mAh (może także korzystać z akumulatora wbudowanego w telefon poprzez USB-C) i łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth.

Zobacz także: YouTuberzy LGBTQ pozywają platformę. „Nie mogą nam tego robić”

Honor ujawnił swój nowy produkt na trwających targach Gamescom 2019. Producent uargumentował swoją decyzję o stworzeniu opisywanego akcesorium tym, że podobno 18% użytkowników jego smartfonów podaje się za graczy. Firma stwierdziła więc, że nie miała innego wyboru. Urządzenie będzie kompatybilne z większością gier, a do tego otrzymamy możliwość przypisania konkretnych czynności pod konkretne przyciski w aktualnie ogrywanych przez nas tytułach. Co ważne, z gamepada skorzystamy na każdym smartfonie – nie tylko na tych stworzonych przez Honora. Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy o opisywanym produkcie. Na datę rozpoczęcia sprzedaży i jego cenę musimy jeszcze poczekać.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x