Gmail tryb ciemny

Gmail pomoże nam unikać błędów

Newsy

Gmail, w odróżnieniu od kilku innych produktów Google, nie przeszedł od swoich skromnych początków jako lekki klient do czegoś przepełnionego funkcjami. Nadal jest tak samo szybki, jak zawsze, pomimo otrzymywania mnóstwa aktualizacji od czasu jego powstania. Ostatnio, dostał możliwość automatycznego uzupełniania zdań dla użytkowników.

Korekta błędów w Gmail

Korekta błędów w Gmail

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Teraz otrzymał opcję sprawdzania pisowni i gramatyki. Jak informuje Google na swoim blogu:

Wprowadzamy nowe możliwości korekty błędów w Gmail. Zarówno w pisowni, jak i gramatyce. Wszystko po to, aby pomóc Ci szybko i pewnie komponować e-maile. W miarę wpisywania wiadomości Gmail będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję do inteligentniejszego sprawdzania pisowni, jednocześnie wykrywając potencjalne problemy gramatyczne. W przypadku niektórych częstych błędów ortograficznych dodaliśmy również autokorektę typu as-you-type w celu zwiększenia dokładności. 

Gmail automatycznie skoryguje najczęściej błędnie napisane słowa. Być może nie jest to dużo dla użytkowników telefonów komórkowych, którzy mają już korektę pisowni wbudowaną w klawiaturę. Jednak jest to dobrodziejstwo dla użytkowników komputerów stacjonarnych, którzy często muszą polegać na usługach firm trzecich, aby upewnić się, że ich wiadomości e-mail są wolne od błędów.

Zobacz też: Znamy datę premiery OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro

Zobaczymy również kontekstowe sugestie gramatyczne w swoich projektach wiadomości e-mail. Jeśli popełniliśmy błąd gramatyczny, pod frazą pojawi się niebieska linia w trakcie pisania. Możemy zaakceptować sugestię, klikając ją lub nie brać jej pod uwagę, jeśli uważamy, że pisownia jest poprawna w danym kontekście. Kiedy ma miejsce automatyczna korekta, Gmail tymczasowo podkreśli poprawioną zmianę, abyśmy mogli łatwo zidentyfikować i cofnąć korektę. Funkcje są dostępne tylko w języku angielskim. Na szczęście obsługa pozostałych języków ma być wkrótce dodana.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x