ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nowe funkcje MIUI 11

Xiaomi obiecuje, MIUI 11 już niedługo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chiński producent smartfonów Xiaomi opracowuje obecnie kolejną wersję własnego interfejsu użytkownika Androida, który będzie się nazywał MIUI 11. Ostatnio, Product Manager i Design Director for MIUI podzielił się kilkoma funkcjami, których możemy się spodziewać po nadchodzącym MIUI 11. Teraz, Xiaomi Product Director i Experience Chief for MIUI zasygnalizował, że premiera MIUI 11 nadciąga. Firma powiedziała, że jest on pozycjonowany jako nowy unikalny system operacyjny i wraz z nowymi funkcjami zajmie się również kwestiami związanymi z reklamą.

Xiaomi MIUI 11

miui 11

Wcześniej firma ogłosiła, że będzie optymalizować i monitorować reklamy na platformie MIUI. Firma zaczęła już redukować ilość spotów reklamowych. Xiaomi wprowadzi również łatwy przełącznik w narzędziach systemu MIUI w celu wyłączenia reklam. Tak więc, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, producent ma na celu zapewnienie lżejszego i świeższego MIUI, co prawdopodobnie nastąpi w przypadku MIUI 11. Najnowszy interfejs użytkownika wprowadzi zupełnie nowy zestaw ikon systemu, które zostały przeprojektowane od podstaw. Będą one miały również ujednolicony wygląd. Kolejną funkcją wchodzącą w skład MIUI jest tryb oszczędzania energii. W nim wszystkie funkcje systemu są wyłączone z wyjątkiem połączeń i komunikatów.

Zobacz też: Vivo iQOO Pro 5G to nie tylko smartfon dla graczy, ale i audiofliów

W tym trybie wszystkie kolory zostaną wyłączone, a interfejs użytkownika przełączy się w tryb monochromatyczny, aby oszczędzać energię. Użytkownicy będą mogli dostosować ten tryb oszczędzania energii również w przypadku, gdy chcą, aby określona aplikacja nadal działała. Ponadto, MIUI 11 automatycznie usunie zrzuty ekranu po ich udostępnieniu innym użytkownikom. Pasek stanu zostanie również zoptymalizowany i więcej aplikacji będzie obsługiwać wbudowany tryb ciemny telefonu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy