ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
modem Snapdragon X60

Prezes Qualcomma zapewnia, że mają dobre stosunki z Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple i Qualcomm zakończyły intensywny wieloletni spór o patenty w kwietniu tego roku. Doprowadziło to do tego, iż wielu ludzi zastanawiało się, czy między tymi dwiema firmami wciąż trwa konflikt. Według prezesa Qualcomma Steve Mollenkopfa te dwie firmy są w dobrych stosunkach.

Dobre stosunki Qualcomma i Apple

Dobre stosunki Qualcomma i Apple

Qualcomm jest jednym z największych producentów, jeśli chodzi o rozwój 5G. Nic więc dziwnego, że Apple chciałoby z nimi współpracować w tej kwestii. Zdecydowanie nie chcą pozostawać w tyle za innymi graczami. Strata dla dużych konkurentów, takich jak Samsung, to jedno, ale nawet mniejsze firmy już rozwijają swoje smartfony 5G. Natomiast Apple nie chce być pozostawiony w tyle.

Zobacz też: Huawei dostało więcej czasu — USA wydłuża dostęp do licencji

Mollenkopf powiedział:

Jestem bardzo zadowolony, że to już koniec sporu pomiędzy firmami. Obecnie skupiamy się na tym, jak połączyć te dwa wspaniałe zespoły inżynieryjne i stworzyć produkty. To o wiele bardziej naturalna dyskusja pomiędzy obiema firmami i coś, co podoba mi się znacznie bardziej niż walka. Dobrze, że poradziliśmy sobie z tym. To tylko biznes. Teraz zajmujemy się częścią dotyczącą produktów.

Oprócz rozwiązania sporu z Qualcommem firma Apple nabyła ostatnio również za około miliaed dolarów dział firmy Intel zajmujący się sprzedażą chipów do smartfonów. Tak, to jest prawdopodobne, że technologiczny gigant może zacząć rozwijać własne chipy 5G. Na razie jednak, partnerstwo pomiędzy Qualcomm i Apple wydaje się być produktywne.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy