Spotify w poniedziałek ogłosił nową wersję planu Premium Family, która wprowadza długo oczekiwaną funkcję. Serwis wprowadza również Family Mix, który jest spersonalizowaną playlistą wypełnioną piosenkami, które podobają się całej rodzinie. Ta lista odtwarzania będzie regularnie aktualizowana. Dodatkowo będziemy w stanie kontrolować, kto jest dostępny w każdej sesji, aby zoptymalizować ulubione wspólne chwile odsłuchowe naszej rodziny.

Spotify ochrona rodzicielska

Spotify ochrona rodzicielska

Z nowym planem Rodzina, posiadacz konta głównego będzie miał dostęp do filtru treści regulującego wszystkie inne konta w planie. Kontrola rodzicielska może być zarządzana w Family Hub i może być włączana lub wyłączana zdalnie za pomocą hasła. Wszelka zawartość, która zawiera etykiety Spotify jako explicit, zostanie zablokowana, gdy filtr zawartości zostanie włączony. Funkcja listy odtwarzania rodziny osobiście brzmi trochę marnie, ponieważ cały sens posiadania własnego konta i unikalnych list odtwarzania polega na zapełnieniu ich utworami, które lubimy. Czy nastolatek chce być poddany muzyce, którą ich rodzice uważali za fajną 30 lat temu? Szczerze mówiąc, wątpię. Chociaż zdarzają się młodzi fani klasyki, to należą raczej do wyjątków.

Zobacz też: Prezes Qualcomma zapewnia, że mają dobre stosunki z Apple

Według plotek Spotify rozważa zwiększenie ceny planu rodzinnego aż o 13 procent. Nawet z ponad 108 milionami abonentów, firma nadal traci pieniądze, więc generowanie większych dochodów jest koniecznością. Dodanie nowych funkcji do istniejącego planu może pomóc uzasadnić wzrost cen. Nowa wersja Spotify Premium Family jest już dostępna w Irlandii i będzie rozwijana na innych rynkach tej jesieni. Wtedy też powinna trafić także do Polski. Nie jestem jednak pewny, czy jej nowe funkcje odniosą większy sukces.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.