LineageOS (bezpośredni następca CyanogenMod) to jeden z najpopularniejszych tzw. custom ROM-ów dla smartfonów z Androidem. Dzięki stale rozwijanemu projektowi, m.in. urządzenia, które dawno przestały być wspierane przez swoich producentów mogą zyskać nowe życie. Najnowsza wersja LineageOS, oznaczona numerem 16, trafiła właśnie na 6 nowych telefonów.

LineageOS 16 na 6 nowych smartfonów

LineageOS 15.1

LineageOS cały czas się rozwija, a do listy wspieranych urządzeń nieustannie dołączają nowe smartfony. Tak jest i tym razem, bo wsparcie dla bazującego na Androidzie 9 Pie LineageOS 16 otrzymało właśnie 6 nowych sprzętów. Mowa o następujących urządzeniach:

 • Samsung Galaxy S4 Value Edition (GT-I9515/L) (jfvelte)
 • Samsung Galaxy A3 (2016) (a3xelte)
 • Samsung Galaxy A5 (2016) (a5xelte)
 • Samsung Galaxy S5 Neo (s5neolte)
 • Razer Phone (cheryl)
 • Asus Zenfone 6 (ZS630KL) (I01WD)

Zobacz także: Jeszcze w tym miesiącu z HBO GO zniknie prawie 40 filmów. Oto pełna lista

Asus Zenfone 6 i Razer Phone zostały dodane dopiero wczoraj, więc buildy dla nich nie są jeszcze dostępne. W najbliższym czasie powinno się to oczywiście zmienić. Tym razem najstarszym smartfonem, który zyskał nowe życie jest Galaxy S4 Value Edition. Miał on swoją premierę ponad 5 lat temu, co w smartfonowym świecie jest całą wiecznością. Najnowszym jest z kolei Zenfone 6, który zadebiutował całkiem niedawno, bo w maju. Dajcie znać w komentarzach, czy na powyższej liście widzicie swój smartfon!

Źródło: androidpolice

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Kacper Kościański

  Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.