ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 4.4.3 KitKat dostępny dla Nexusa 5. Niestety bez niespodzianek

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
Nexus 5 1

Po kilku tygodniach od pierwszych przecieków, amerykański operator Sprint opublikował na swojej witrynie długo wyczekiwaną aktualizację dla LG Nexus 5 w postaci kolejnej wersji Androida. Niestety wcześniejsze doniesienia o zawartości nowego update’u potwierdziły się – 4.4.3 przyniesie tylko sporą listę niewielkich poprawek.

google nexus 5 4.4.3

Sprint wyraźnie pośpieszył się z publikacją aktualizacji, gdyż nie została ona oficjalnie zapowiedziana przez Google. Przez to nie możemy być w 100% pewni, czy rzeczywiście jest to ten sam pakiet, który przeglądarkowy gigant testował ostatnimi czasy. Oczywiście, poprawki muszą być zdecydowanie ważne dla stabilności i bezpieczeństwa systemu, ponieważ tylko w taki sposób można uzasadnić nową numerację samego Androida.

KTU48F, bo tak sygnowana jest najnowsza wersja systemu dla Nexusa 5, zawiera dodatek w postaci obsługi kolejnych dwóch pasm LTE w sieci Sprint oraz tzw. „mniejsze aktualizacje Androida”, co najprawdopodobniej sugeruje naprawę błędu ze zbyt dużym poborem energii podczas korzystania z aplikacji aparatu. Niestety więcej informacji na ten temat nie mamy, gdyż amerykański operator nie udostępnił pełnej dokumentacji.

Aktualizacja wyszła dzisiaj, więc oficjalne stanowisko Google’a w tej sprawie poznamy dopiero za jakiś czas. Mimo wszystko, wydaje się że do zmiany numeracji Androida powinna być wymagana jakaś dostrzegalna różnica.

Źródło: Sprint, gsmarena.com

Sprawdź najnowsze wpisy