ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iQOO Pro 5G smartfonem dla audiofilów

Vivo iQOO Pro 5G to nie tylko smartfon dla graczy, ale i audiofliów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przed premierą iQOO Pro 5G w przyszłym tygodniu, firma Vivo poinformowała o nowej funkcji tego nadchodzącego smartfona na oficjalnym koncie Weibo. Firma potwierdziła, że telefon będzie oferował dźwięk w jakości Hi-Fi, które firma nazwała Cool Me Music. Funkcja ta ma oferować niesamowitą jakość dźwięku. Jak sama nazwa wskazuje, telefon będzie ulepszoną wersją smartfonu do gier Vivo iQOO, który został przedstawiony w kwietniu tego roku. Podczas gdy większość specyfikacji w tym nadchodzącym telefonie pozostaje taka sama, to będzie on posiadał wiele ulepszonych funkcji.

iQOO Pro 5G smartfonem dla audiofilów

iQOO Pro 5G smartfonem dla audiofilów

Firma potwierdziła już, że iQOO Pro 5G będzie napędzany przez najnowszy układ Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Dodatkowym atutem, którego nie posiadają inne smartfony z tym procesorem, będzie obsługa sieci 5G. Chińska firma potwierdziła również, że smartfon mimo zachowania rozmiarów pamięci otrzyma także tutaj znaczną aktualizację. Jeśli chodzi o pamięć masową, to iQOO Pro 5G otrzyma układ wykonany w technologii UFS 3.0. Znaczny skok będzie dotyczył także pamięci operacyjnej. Ta będzie w technologii LPDDR4X RAM. Smartfon będzie także obsługiwał format plików F2FS. Telefon został już certyfikowany przez 3C i TENAA w Chinach.

Zobacz też: iPhone 11 będzie rozczarowaniem

Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że znaczna poprawa będzie dotyczyła także dźwięku. Oznacza to, że iQOO Pro 5G nie tylko będzie smartfonem do gier. Zapowiada się na pełnokrwistego flagowca o potężnym zapleczu multimedialnym. Pisałem to już wiele razy, ale uważam, że Vivo jest jedynym producentem, który w pełni wykorzystał potencjał płynący z możliwości stworzenia wersji Pro smartfona opartej na układzie Snapdragon 855 Plus. Pozostali producenci po prostu podmienili układ na nowszy w modelu bazowym, co było według mnie rozczarowujące.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy