Wyświetlacz w Pixel 4 będzie jego mocną stroną, jednak niejedyną

Paweł Maretycz Newsy 2019-08-08

Wycieki, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, ujawniły projekt zbliżających się smartfonów Google Pixel 4 i Pixel 4 XL. Biorąc to pod uwagę oraz wcześniejsze premiery, można się domyślić, że Google zaprezentuje Pixel 4 i Pixel 4 XL smartfonów na początku października. Na długo przed tym poznaliśmy jednak sporo szczegółów na temat nadchodzących smartfonów.

Pixel 4 – przecieki

Pixel 4 przecieki

Według przecieków Google Pixel 4 i Pixel 4 XL będą pod wieloma względami identyczne. Poprzednie ujawniły przednią część serii. Jest ona głównie zajęta przez ekran, nad którym znajduje się gruba ramka. W niej znajduje się niezwykle bogaty zestaw czujników. Technologia Soli pozwoli użytkownikom kontrolować serię Pixel 4 bez użycia rąk. Pixel 4 posiada 5,7-calowy wyświetlacz OLED, natomiast Pixel 4 XL jest większym urządzeniem wyposażonym w 6,3-calowy wyświetlacz wykonany w tej samej technologii. Pierwszy z nich obsługuje rozdzielczość Full HD+, natomiast drugi model oferuje już rozdzielczość Quad HD+. Obydwa obsługują natomiast odświeżanie na poziomie 90 Hz. Według plotek Google może nadać wyświetlaczowi z serii Pixel 4 nazwę Smooth Display.

Zobacz też: Czy istnieje konkurencja dla Google Play? – Aptoide

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to zgodnie z przeciekami smartfony mają pracować pod flagowego układu Snapdragon 855, który będzie współpracował z 6 GB RAM. Do dyspozycji użytkowników będą warianty 64 i 128 GB pamięci wbudowanej. Jeśli chodzi o pojemności baterii, to model podstawowy będzie wyposażony w akumulator o pojemności 2800 mAh. Pixel 4 XL ma się na tym polu prezentować znacznie lepiej z pojemnością baterii 3700 mAh. Obydwa mają być wyposażone w podwójny aparat. Główny sensor ma oferować rozdzielczość 12 Mpix. Drugim ma natomiast być 16 Mpix teleobiektyw. Wydaje się to nieco dziwne, osobiście obstawiam, że chodzi tu raczej o obiektyw szerokokątny.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x