Google po raz kolejny nie ma zamiaru czekać z kluczowymi nowościami do samej premiery. Tym sposobem Pixel 4 oficjalnie już stanowi komercyjne otwarcie dla projektu Soli, o którym niedawno szerzej opowiadał Wam Maciek. Co prawda już domyślaliśmy się, że Amerykanie zdecydują się na ten krok, ale jednak plotki to jedno, a bezpośrednie informacje to drugie. Tym sposobem też dowiadujemy się, co tak naprawdę kryje się w wysokim czole Pixela 4.

Google Pixel 4 oficjalnie z projektem Soli i Face ID

Google najwidoczniej miało dość narzekania na to, że firma postawiła na tak wysoką ramkę nad wyświetlaczem. Jak wcześniej w Sieci narzekano na paskudnego notcha w Pixelu 3 XL, tak teraz niektórzy uważają, że powinien on wrócić. Cóż, każdy ma swoje gusta, aczkolwiek wytłumaczenie Amerykanów jest… bezsprzeczne.

google pixel 4 projekt soli face id

Tym sposobem Pixel 4 będzie miał wysokie czoło, bo jak sami widzicie, znajdzie się na nim od groma czujników. Google już wcześniej zapowiedziało, że Android Q będzie natywnie wspierał rozbudowany system odblokowywania twarzy. Teraz mamy tego pierwsze, fizyczne potwierdzenie. W końcu oprogramowanie to jedno, a faktycznie wykorzystanie to drugie. Dlatego powyżej możecie zobaczyć wiele czujników na podczerwień (z projektorem), ale to radar Soli zdaje się tym najważniejszym elementem. Co prawda sterowanie gestami już poznaliśmy w LG G8 ThinQ, ale nim ten trafi do Polski, to już szybciej Google zdecyduje się na oficjalną dystrybucję. Poza tym rozwiązanie Amerykanów jest zdecydowanie bardziej zaawansowane w stosunku do zastosowanej w koreańskim smartfonie kamery ToF.

Zobacz też: Anonimowe dane wcale nie oznaczają, że nikt Cię po nich nie rozpozna.

Jak Google wspomina, prace nad wdrożeniem projektu Soli trwały 5 lat i w sumie właśnie 5 lat temu po raz pierwszy informowałem Was o takim rozwiązaniu. Google teraz dodaje, że pojawienie się go w Pixelu 4 to dopiero początek. Wykorzystanie pokroju zmiany piosenek, wyciszania alarmów lub połączeń to oczywiście podstawa. Jednak programiści na pewno znajdą bardziej zaawansowane przeznaczenie. Możecie macie już swoje pomysły?

Źródło: Google, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.