Google Play Services for AR

ARCore zmienia nazwę na bardziej kojarzącą się z Google

Newsy

ARCore to platforma Google przeznaczona dla mobilnej rzeczywistości rozszerzonej. Została ona ogłoszona w 2017 roku. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga specjalistycznych czujników, kamer czy innego sprzętu. Google zmienił nazwę aplikacji ARCore na Androida na Google Play Services for AR. Nie znamy jeszcze polskiej nazwy dla tej usługi, jednak zgodnie z polityką firmy ta także się pojawi.

Żegnaj ARCore, witaj Google Play Services for AR

Google Play Services for AR

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Opis aplikacji odnosi się do zmiany, wyjaśniając jednocześnie, że Google Play Services for AR jest pakietem Androida, który odblokowuje doświadczenia z rzeczywistości rozszerzonej (AR) zbudowane za pomocą ARCore SDK na certyfikowanych urządzeniach z systemem Android. Pakiet ten był wcześniej znany jako ARCore. Pomimo tej zmiany, Google nie wydaje się zastępować marki ARCore, z fioletowym logo 3D będącym nadal w użyciu. W międzyczasie strona Google Developers AR nadal posiada funkcję ARCore widoczną nawet po udostępnieniu najnowszej wersji usługi.

Zobacz też: Limitowany Huawei P30 Pro z etui z kryształami Swarovskiego — nietypowy zestaw na święto

Ta nowa nazwa jest bardziej odpowiednia dla serwisu odpowiedzialnego za prowadzenie funkcji AR używanych przez pierwsze i inne aplikacje na Androidzie, jak również wprowadzenie nowych funkcji. ARCore został nazwany zbyt podobnie do aplikacji, z którymi użytkownicy mogliby się bezpośrednio kontaktować. Nie jest jasne, czy Google Play Services for AR będą teraz aktualizowane w tle. W tej chwili użytkownicy mogą zezwolić lub odmówić pobrania nowej wersji. Zmiana ta dodatkowo może oznaczać, że Google postanowiło w większym stopniu skupić się na wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Przyszłość pod znakiem AR w smartfonach? Przyznam, że taka wizja brzmi niezwykle interesująco.

Źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x