ARCore to platforma Google przeznaczona dla mobilnej rzeczywistości rozszerzonej. Została ona ogłoszona w 2017 roku. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga specjalistycznych czujników, kamer czy innego sprzętu. Google zmienił nazwę aplikacji ARCore na Androida na Google Play Services for AR. Nie znamy jeszcze polskiej nazwy dla tej usługi, jednak zgodnie z polityką firmy ta także się pojawi.

Żegnaj ARCore, witaj Google Play Services for AR

Google Play Services for AR

Opis aplikacji odnosi się do zmiany, wyjaśniając jednocześnie, że Google Play Services for AR jest pakietem Androida, który odblokowuje doświadczenia z rzeczywistości rozszerzonej (AR) zbudowane za pomocą ARCore SDK na certyfikowanych urządzeniach z systemem Android. Pakiet ten był wcześniej znany jako ARCore. Pomimo tej zmiany, Google nie wydaje się zastępować marki ARCore, z fioletowym logo 3D będącym nadal w użyciu. W międzyczasie strona Google Developers AR nadal posiada funkcję ARCore widoczną nawet po udostępnieniu najnowszej wersji usługi.

Zobacz też: Limitowany Huawei P30 Pro z etui z kryształami Swarovskiego — nietypowy zestaw na święto

Ta nowa nazwa jest bardziej odpowiednia dla serwisu odpowiedzialnego za prowadzenie funkcji AR używanych przez pierwsze i inne aplikacje na Androidzie, jak również wprowadzenie nowych funkcji. ARCore został nazwany zbyt podobnie do aplikacji, z którymi użytkownicy mogliby się bezpośrednio kontaktować. Nie jest jasne, czy Google Play Services for AR będą teraz aktualizowane w tle. W tej chwili użytkownicy mogą zezwolić lub odmówić pobrania nowej wersji. Zmiana ta dodatkowo może oznaczać, że Google postanowiło w większym stopniu skupić się na wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Przyszłość pod znakiem AR w smartfonach? Przyznam, że taka wizja brzmi niezwykle interesująco.

Źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.