Xiaomi MiKey – Chińczycy kopiują pomysł z Kickstartera, Pressy

Łukasz Pająk Newsy 2014-04-02

xiaomi mikey pressy

 

Kickstarter to platforma, która pozwala zdobyć fundusze na własne projekty i tym samym wypromować je. To właśnie dzięki temu, mogłoby się wydawać, prostemu pomysłowi dzisiejszy świat może korzystać chociażby z konsoli OUYA czy też smartwatcha Pebble, który dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

 

Z kolei Chińczycy są znani z zamiłowania do kopiowania cudzych pomysłów pod zmienioną nazwą. Łącząc te fakty i wyszczególniając Pressy jako projekt z Kickstartera otrzymujemy Xiaomi MiKey. Oba urządzenia są niemalże identyczne, a pierwsze z nich już opisywaliśmy na łamach naszego portalu. W skrócie: Pressy to wtyczka do gniazda słuchawkowego, która tworzy dodatkowy fizyczny klawisz, który możemy dowolnie spersonalizować tak, że odpowiednia kombinacja (z 10) kliknięć wywoła inną funkcję. Jako że projekt z Kickstartera ucichł to najwidoczniej Xiaomi postanowiło to wykorzystać i tak oto mamy MiKey. Wtyczka do gniazda miniJack, która najprawdopodobniej będzie kosztować niecałego dolara (80 centów), a więc około 2,50 złotych.

 

Sprzedaż Xiaomi MiKey rozpocznie się już 8. dnia kwietnia, a więc za niecały tydzień. Żadna ze stron nie udzieliła żadnego komentarza w sprawie wzajemnego podobieństwa.

 

 

źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x