Pressy – kolejny ciekawy projekt z Kickstartera. Tym razem inteligentny przycisk w gnieździe mini-jack

Grzegorz Kaczmarek Grzegorz Kaczmarek Newsy
dbfb96e6048522fac4652ecc41d43591_large

Projekty przedstawione na portalu Kickstarter potrafią zaskoczyć, o czym doskonale mogliśmy się przekonać już nie raz – chociażby przy okazji konsoli do gier OUYA.

Kolejnym interesującym rozwiązaniem mocno powiązanym z systemem operacyjnym Android to przycisk Pressy, dla którego miejsce znajdzie się w każdym smartfonie czy tablecie, ponieważ instaluje się go w gnieździe mini-jack – odpowiedzialnym za podłączenie słuchawek lub innego zewnętrznego urządzenia audio.

Domyślnie Pressy ma zdefiniowane 3 akcje:

– pojedyncze krótkie wciśnięcie włącza/wyłącza latarkę,

– pojedyncze długie wciśnięcie aktywuje/dezaktywuje tryb cichy,

– podwójne szybkie wciśnięcie skutkuje zrobieniem zdjęcia.

To jednak nie wszystko, ponieważ funkcje możemy w bardzo szeroki sposób modyfikować. Przykłady można mnożyć: rozpoczęcie nagrywania dźwięków, meldowanie się w mediach społecznościowych czy nawet zamknięcie wszystkich aktywnych aplikacji. Funkcje zdefiniowane przez Pressy można łączyć z innymi aplikacjami zarządzającymi pracą urządzeń z Androidem, więc tak naprawdę funkcjonalność zdaję się być nieograniczona.

Wszystko czego potrzeba by cieszyć się gadżetem w swoim telefonie to gniazdo mini-jack oraz aplikacja, która współpracuje z wszystkimi wersjami Androida od 2.3 w górę.

Poza funkcjonalnością, uwagę może zwrócić minimalizm i design – wszak po „instalacji” przycisk wystaje jedyne 0,7 mm poza obudowę naszego smartfona.

Pressy to niewątpliwie jeden z tych projektów, na których sukces nie trzeba dużo czekać. I tak kwota 40 tysięcy dolarów, jaką chcieli uzbierać autorzy została przebita już w dzień publikacji pomysłu na Kickstarterze, natomiast obecnie wynosi ona 156,052 $.

Źródło: kickstarter.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy