Dell Ryzen AMD

Świetny okres dla AMD się skończył, ale firma i tak nie ma powodów do narzekań

Newsy

Wyniki AMD za drugi kwartał zostały ogłoszone. Zyski wyniosły tyle, ile sugerowali analitycy. Jednak trzeci kwartał zapowiada się już znacznie słabszy. Łączne przychody wyniosły 1,53 mld USD w porównaniu z 1,76 mld USD rok temu. AMD podało, że zarówno segment komputerowy, graficzny, jak i pół-profrsjonalny przyczyniły się do 13-procentowego spadku przychodów w ujęciu rocznym. Z tego też powodu akcje spadły w słabych perspektywach na trzeci kwartał o prawie 5 procent do 32,43 USD.

Wyniki finansowe AMD za 2Q 2019

Wyniki finansowe AMD za 2Q 2019

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Dzisiaj widzimy dychotomię segmentu komputerowego i graficznego AMD. Jak sama nazwa wskazuje, obie główne rodziny produktów są zgrupowane w ramach jednostki biznesowej, która obejmuje produkty Ryzen CPU i produkty graficzne Radeon. Niestety wydaje się, że kiedy jeden radzi sobie dobrze, drugi nie jest w stanie nadążyć za tym trendem. Niższa sprzedaż kart graficznych była głównym czynnikiem obniżającym przychody o 13 procent w skali roku. Radeon VII, który wystartował wcześniej w pierwszym kwartale, nie zyskał większego rozmachu i poza tą nieoczekiwaną premierą, segment ten oparł się na starym już układzie Polaris, który jest sercem budżetowych kart Radeon 570 i 580.

Zobacz też: Potrójne, obrotowe wyświetlacze to nowy pomysł na smartfon od Samsunga

Z drugiej strony seria Ryzen 2000 jest bardzo popularna wśród konsumentów i wielu witryn handlowych, które wydają swoje dane sprzedażowe. Zauważono poważne przesunięcie udziału w rynku z konkurencyjnego Intela na rzecz układów AMD. Mimo to przychody operacyjne grupy spadły w porównaniu z drugim kwartałem 2018 roku. Głównie z powodu spadku popytu na procesory graficzne. Dodatkowo warto zaznaczyć, że seria Ryzen 3000 została niezwykle ciepło przyjęta przez recenzentów oraz konsumentów. Wszystko to dzięki przejściu na nową architekturę ZEN 2 oraz oferowaniu nowych procesorów w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x