Wyniki AMD za drugi kwartał zostały ogłoszone. Zyski wyniosły tyle, ile sugerowali analitycy. Jednak trzeci kwartał zapowiada się już znacznie słabszy. Łączne przychody wyniosły 1,53 mld USD w porównaniu z 1,76 mld USD rok temu. AMD podało, że zarówno segment komputerowy, graficzny, jak i pół-profrsjonalny przyczyniły się do 13-procentowego spadku przychodów w ujęciu rocznym. Z tego też powodu akcje spadły w słabych perspektywach na trzeci kwartał o prawie 5 procent do 32,43 USD.

Wyniki finansowe AMD za 2Q 2019

Wyniki finansowe AMD za 2Q 2019

Dzisiaj widzimy dychotomię segmentu komputerowego i graficznego AMD. Jak sama nazwa wskazuje, obie główne rodziny produktów są zgrupowane w ramach jednostki biznesowej, która obejmuje produkty Ryzen CPU i produkty graficzne Radeon. Niestety wydaje się, że kiedy jeden radzi sobie dobrze, drugi nie jest w stanie nadążyć za tym trendem. Niższa sprzedaż kart graficznych była głównym czynnikiem obniżającym przychody o 13 procent w skali roku. Radeon VII, który wystartował wcześniej w pierwszym kwartale, nie zyskał większego rozmachu i poza tą nieoczekiwaną premierą, segment ten oparł się na starym już układzie Polaris, który jest sercem budżetowych kart Radeon 570 i 580.

Zobacz też: Potrójne, obrotowe wyświetlacze to nowy pomysł na smartfon od Samsunga

Z drugiej strony seria Ryzen 2000 jest bardzo popularna wśród konsumentów i wielu witryn handlowych, które wydają swoje dane sprzedażowe. Zauważono poważne przesunięcie udziału w rynku z konkurencyjnego Intela na rzecz układów AMD. Mimo to przychody operacyjne grupy spadły w porównaniu z drugim kwartałem 2018 roku. Głównie z powodu spadku popytu na procesory graficzne. Dodatkowo warto zaznaczyć, że seria Ryzen 3000 została niezwykle ciepło przyjęta przez recenzentów oraz konsumentów. Wszystko to dzięki przejściu na nową architekturę ZEN 2 oraz oferowaniu nowych procesorów w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.