Potrójne, obrotowe wyświetlacze to nowy pomysł na smartfon od Samsunga

Newsy

Rozpoczęła się nowa era innowacyjnych projektów smartfonów. Osobiście bardzo mnie to cieszy. Bardzo lubiłem czasy, kiedy każdy telefon był inny i wyjątkowy, natomiast mnogość konstrukcji wręcz przytłaczała. Obecnie najbardziej ambitnym projektem komercyjnym jest składany projekt smartfonu. Jednak producenci wciąż eksperymentują z innymi typami konstrukcji. Południowokoreański gigant technologiczny Samsung uzyskał nowy patent na projekt smartfonu z trzema wyświetlaczami ułożonymi jeden na drugim. Patent został złożony przez firmę w sierpniu ubiegłego roku i został przyznany w marcu tego roku.

Potrójne, obrotowe wyświetlacze od Samsunga

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Potrójne obrotowe wyświetlacze od Samsunga

Dzięki renderom wykonanym przez Letsgodigital możemy zobaczyć urządzenie z potrójnym, obrotowym z wyświetlaczem. Z obrazów patentowych wynika, że użytkownik będzie mógł niezależnie od siebie przewijać części w lewo lub w prawo, co daje szereg ekranów. Konstrukcja wydaje się dość unikalna, a obudowa również wydaje się niezwykle cienka. Firma dołączyła 10 szkiców patentowych, które pokazują, że dolna część jest całkowicie okrągła. Ponadto na smartfonie nie ma żadnych widocznych przycisków ani aparatów. Tylny panel urządzenia jest również całkowicie gładki. Nie można z całą pewnością powiedzieć, czy firma będzie kontynuować produkcję urządzenia, czy projekt podupadł na tym etapie.

Zobacz też: Oppo wyprzedza Samsunga i Huawei — wyświetlacz na krawędziach stał się faktem

Szczerze mówiąc, o ile liczę na innowacje, tak ta konstrukcja średnio do mnie przemawia. Ekrany na siebie nachodzą, a trzy ruchome elementy mogą powodować sporo problemów. Nie bardzo też sobie wyobrażam, jak należałoby trzymać takie urządzenie. Nie zapominajmy, że południowokoreański gigant przygotowuje się do premiery Samsunga Galaxy Fold. Firma potwierdziła, że ustaliła problemy i podjęła działania w celu zapewnienia trwałości telefonu. Telefon będzie miał swoją premierę już we wrześniu tego roku, chociaż nie znamy dokładnej daty.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x