koniec pocophone

Koniec serii Pocophone? Tak donoszą analitycy

Newsy

Pocophone jest marką Xiaomi, która celuje w jak najwyższą wydajność za jak najniższą cenę. Do tej pory ukazał się tylko jeden model z serii, jakim jest Pocophone F1. Mimo świetnego stosunku ceny do wydajności i nie najgorszych możliwości jak na swoją cenę smartfon ten cieszył się umiarkowanym uznaniem. Znacznie większą furorę robi seria Redmi K20, która była przedstawiana jako pogromca flagowców 2.0, czyli coś, czym w domyśle miał być Pocophone. Właśnie dlatego analitycy przewidują, że marka ta zostanie wkrótce zamknięta.

Koniec Pocophone?

koniec pocophone


Marka ta stworzyła bardzo unikalny segment w branży smartfonów. Pocophone F1 wyposażono we flagowy procesor Snapdragon 845 w niespotykanym dotąd segmencie poniżej 300 USD. Jednak w tym roku Redmi przejmuje ten segment rynku za pomocą serii Redmi K20. Biorąc pod uwagę, że seria K skupia się również na wprowadzeniu najnowszego flagowego procesora Snapdragon na przystępny rynek, można powiedzieć, że nowa linia zastępuje Pocophone.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Poco został wprowadzony, aby dać wysokiej klasy specyfikację w średnim zakresie cen. Rzecz jasna wiąże się to z wyraźnymi kompromisami w zakresie projektowania. Został on wprowadzony jako opcja uaktualnienia urządzenia dla dużej bazy użytkowników Xiaomi za stosunkowo niską cenę. Spotkało się to z dość mieszaną reakcją. Jednak teraz, z tą agresywną polityką cenową serii K Xiaomi z jej absolutnymi specyfikacjami okrętów flagowych, sprzętem i wzornictwem, powód istnienia Poco jako marki jest wątpliwy

— Powiedział Navkendar Singh, dyrektor ds. badań w IDC India to The Economic Times.

Zobacz też: Redmi jest już gotowe na 64 MPx – nowy smartfon w drodze

Jai Mani będący szefem Pocophone niedawno odszedł z firmy. To kolejny argument zdający się potwierdzać tezę o zakończeniu działalności marki. Jednakże Xiaomi zaprzecza tym doniesieniom i podkreśla, że odejście byłego prezesa nie ma nic wspólnego z zakończeniem działalności.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x