Huawei aparat

Aparaty 108 MPx mają być hitem już w przyszłym roku

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsze informacje dotyczące aparatów dla smartfonów mówią o pracach nad obiektywami mającymi ponad 100 Mpix. Warto jednak zauważyć, że przygotowywane soczewki mają dysponować aż 10-krotnym zbliżeniem optycznym. Prawdą jest chyba to, że jesteśmy o krok od kolejnego przełomu w mobilnej fotografii.

Aparat 108 Mpix wraz z 10-krotnym zoomem optycznym

camera 108 mpix

W tym roku na rynku mobilnej fotografii niepodzielnie króluje obiektyw od Sony, mający rozdzielczość 48 Mpix. Ta wartość już teraz jest przez wielu użytkowników niewykorzystywana, a warto jeszcze przypomnieć o szykowanej matrycy od Samsunga z rozdzielczością 64 Mpix. Nie wiem, w jaki sposób powiększana jeszcze bardziej rozdzielczość soczewki miałaby wpłynąć na poprawę jakości zdjęć. Najistotniejsze jest jednak to, że producent procesorów Qualcomm przygotowuje już produkty obsługujące takie moduły aparatów.

Poprzez licznie doniesienia, możemy spodziewać się, że matryca 108 Mpix może być popularna w przyszłym roku. Pytanie brzmi, czy jest szansa na powtórzenie sukcesu tegorocznej matrycy Sony IMX586. Według przypuszczeń nowy obiektyw nie powinien być montowany we flagowych smartfonach. Co więcej, rozmiar pojedynczego piksela nie będzie wystarczająco duży, aby aparat radził sobie bez problemu w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Tak duża rozdzielczość natomiast, powinna się świetnie sprzedać i być motorem napędowym, jeśli chodzi o slogany marketingowe.

Zobacz też: Samsung prezentuje nowe matryce aparatów – Galaxy S10 podbierze pomysł Sony?

Warto dodać, że wraz z nowym modułem ma współpracować 10-krotny zoom optyczny. Opcja może być hitem kolejnego roku, jeśli producenci postarają się zaimplementować ją w jakiś sensowny sposób. Tak duże powiększenie w średniej półce smartfonów może być sporym krokiem naprzód w mobilnej fotografii. Teraz możemy jedynie zadać sobie pytanie, który producent jako pierwszy postawi na nową technologię.

Źródło: gsmarena

Motyw