Samsung Galaxy S10

Samsung prezentuje nowe matryce aparatów – Galaxy S10 podbierze pomysł Sony?

Newsy

Przyszły rok ma być lepszy od tego — wiele wskazuje na to, że era wycięć wyświetlaczy zmierza ku końcowi, a to była główna i globalna „nowość” urządzeń mijającego sezonu. Za rok z pewnością popularne staną się czytniki linii papilarnych w ekranach, będą rozwijane pod kątem dokładności i szybkości. Do tego dołóżmy sieć 5G i kolejną generację układów scalonych z 7 nm litografią. Na deser dojdą egzotyczne, elastyczne modele — nie liczcie na ich zbyt wysoką popularność. Jednak producenci nie zapominają też o podstawowej funkcjonalności, jaką w przypadku smartfonów stał się aparat. Samsung właśnie zaprezentował dwie nowe matryce, które najprawdopodobniej trafią do serii Galaxy S10, a przy okazji wykorzystują technologię niedawno zaprezentowaną przez Sony.

Nowe matryce aparatów od Samsunga — zadebiutują w Galaxy S10?

samsung galaxy s10 aparat isocell gm1 gd1

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Poznajcie Bright GM1 i Bright GD1 – obie matryce wykorzystują technologię ISOCELL. Nowości dedykowane mają być wielobiektywowym zestawom, co też ma być naturalne w przyszłym roku. W końcu Galaxy A9 może pochwalić się aż 4 aparatami.  Nie wiadomo, czy Galaxy S10 też przez tyle obiektywów będzie patrzył się na świat, ale nowe matryce mogą mu pomóc lepiej go rozpoznawać. W kwestii technicznych, obie nowości mogą pochwalić się rozmiarem pikseli na poziomie 0,8 μm. Model GM1 to rozdzielczość 48 MPx, GD1 to 32 MPx. Jednak nie spodziewajcie się tak dużych zdjęć. Do gry wchodzi technologia Tetracell, której zadaniem jest łączenie czterech pikseli w jeden. Ma to podnieść jakość fotografii w ciemnych sceneriach, co ostatecznie przekłada się na rozdzielczości 12 i 8 MPx oraz rozmiar piksela 1,6 μm. Analogiczny system niedawno zaprezentowało Sony, które też postawiło na matrycę 48 MPx.

Zobacz też: Jak sobie radzi Razer Phone 2 z torturami?

W przypadku Samsunga nie mogło też zabraknąć wzmianek o ulepszonym rozpoznawaniu kolorów w przypadku wysokiego kontrastu czy też słabego oświetlenia. Na deser pojawiła się elektroniczna stabilizacja obrazu, która bazuje na żyroskopie. Przewidywana premiera rynkowa nowych matryc to pierwszy kwartał 2019 roku – idealnie dla Galaxy S10.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x