Prognozy sprzedaży smartfonów Huawei są bardzo pomyślne

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-15

Analityk Ming-Chi Kuo wydał niezwykle pomyślny dla chińskiego giganta raport. Oczekuje się, że Huawei może odzyskać certyfikat Google GMS i autoryzację przed końcem lipca. Ponadto, twierdzi on również, że dostawy telefonów komórkowych Huawei w 2019 roku mają osiągnąć 260 milionów sztuk.

Huawei prognozy sprzedaży 2019

Huawei prognozy sprzedaży 2019

Ming-Chi Kuo twierdzi, że jednym z powodów zwiększenia dostaw telefonów komórkowych Huawei jest to, że udział firmy w rynku chińskim gwałtownie wzrósł. Innym powodem jest to, że modele smartfonów ze średniej i niskiej półki odzyskują swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Natomiast operatorzy i dostawcy wznowili sprzedaż urządzeń. Natomiast sam Huawei zmienił strategię sprzedaży na bardziej agresywną. Chociaż rynek nadal obawia się, że Huawei nie będzie w stanie odzyskać certyfikatu GMS Google. Ming-Chi Kuo jest przekonany, że będą w stanie odzyskać go do końca lipca. Dodając do tego, uważa on również, że nawet jeśli firma nie będzie w stanie odzyskać certyfikatu i autoryzacji, to i tak uda im się sprzedać do 230 milionów smartfonów.

Zobacz też: Netflix za darmo, ale z reklamami? To nie taki głupi pomysł

Dodał również, że łańcuch dostaw telefonów komórkowych Huawei ostatnio podniósł swoje prognozy dotyczące sprzedaży w drugiej połowie roku i 2019 roku. Mimo wszystko prognozy te brzmią aż nazbyt hurraoptymistycznie, biorąc pod uwagę sytuacje, w której znajduje się producent. Co prawda w przeciwieństwie do Kuo nie jestem światowej sławy analitykiem, jednak trudno mi uwierzyć w jego prognozy. Oczywiście nie mam wątpliwości co do tego, że Huawei zacznie odbudowywać swoją pozycję na rynku. Myślę jednak, że te założenia są sporo na wyrost. Jednak czy moja opinia jest coś warta, przekonamy się dopiero na początku 2020 roku.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x