Tinder przygotowuje wersję także dla słabszych smartfonów

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-07-11

Tinder już nagłośnił swoje plany ekspansji na całym świecie, szczególnie w Azji. Dziś podejmuje kolejny logiczny krok tym kierunku. Mianowicie wprowadza mniejszą wersję swojej aplikacji dla systemu Android o nazwie Tinder Lite. Aplikacja jest 25 razy mniejsza niż główna aplikacja, a jednocześnie zachowuje podstawowe funkcje. Ideą jest to, że Tinder Lite jest szybszy, wymaga mniej energii i drastycznie zmniejsza zużycie danych. Na razie użytkownicy nie mogą dokonać aktualizacji do subskrypcji Tinder Plus lub Gold w ramach aplikacji. Firma jednak twierdzi, że planuje to dodać z czasem. W końcu jest to kluczowa funkcja do zarabiania pieniędzy na użytkownikach.

Tinder Lite

Tinder Lite

Aplikacja będzie dostępna poprzez Sklep Play w Wietnamie w ciągu najbliższych tygodni. Dopiero później ma trafić na inne rynki. Jak widać, Wietnam jest potraktowany jako poletko testowe dla nowej wersji aplikacji. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku lżejszych wersji aplikacji, użytkownicy mogą korzystać z tego samego konta zarówno w głównej aplikacji Tinder, jak i Tinder Lite.

Zobacz też: Jeden film, a wyjaśnia wszystkie zagrożenia 5G i telefonów komórkowych.

To wydanie aplikacji ma szczególne znaczenie dla Tindera, ponieważ Match Group wspomniała o swoich planach skoncentrowania wysiłków na rozszerzaniu zasięgu na nowe rynki, zwłaszcza w Azji. W ubiegłym miesiącu Bloomberg zwrócił uwagę na działania marketingowe firmy za granicą i dostosowanie się do różnych kultur. Prezes Match Group Mandy Ginsberg powiedział na początku tego roku, że firma wydaje więcej pieniędzy na marketing w Korei, Indiach i Japonii niż gdziekolwiek indziej na świecie. Lżejsza aplikacja może sprawić, że aplikacja będzie bardziej atrakcyjna dla osób, które korzystają ze starszych telefonów z systemem Android. Albo też takich, które mają wolniejsze połączenia z mniejszą ilością przydzielonych danych.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x