Ark OS zagrozi Androidowi

Analitycy twierdzą, że Ark OS może zagrozić dominacji Androida

Newsy

Choć naprawdę nadal nie wiemy zbyt wiele o systemie operacyjnym Ark OS w tej chwili, wciąż słyszymy o nim wiele. Najnowsze wiadomości dotyczące nadchodzącego systemu operacyjnego Huaweia pochodzą prosto z StrategyAnalytics. Według nich ostatnie wysiłki firmy w rozwoju systemu podważą absolutną dominację Androida nad rynkiem smartfonów, zwłaszcza w Chinach.

Ark OS zagrozi Androidowi

Ark OS zagrozi Androidowi

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Analitycy uważają, że Ark OS będzie wystarczająco dużą siłą na rynku, żeby nawet zagrozić Androidowi. Wydaje się, że to jest niezwykle niedorzeczne stwierdzenie i szczerze mówiąc trudno mi to traktować poważnie. W końcu jak system, o którym nie wiemy praktycznie nic i nawet nie ma go na rynku może zagrozić największej potędze? Tym bardziej że słyszeliśmy już wielokrotnie takie prognozy odnośnie kolejnych wersji mobilnego Windowsa, bada OS czy MeeGo. Huawei co prawda jest potężny, jednak cała jego potęga opiera się na Androidzie. I o ile jestem w stanie uwierzyć w jakiś sukces w samych Chinach, gdzie usługi Google nie mają większego znaczenia, tak nie wierzę w to, że globalnie może mieć aż takie znaczenie.

Zobacz też: Microsoft szuka idealnego kontrolera do smartfonów – pomożecie?

Jednak po chwili zastanowienia nie wiem, czy właśnie nie popełniam błędu w ocenie sytuacji. W końcu, gdyby 10 lat temu ktoś mi powiedział, że Android może zagrozić pozycji Symbiana, to bym go wyśmiał. Tymczasem Symbiana już nie ma, a Android jest największą platformą na świecie. Owszem, Symbian nie był dostosowany do nowych warunków, a Nokia utrudniała życie partnerom. Google nie popełnia takich błędów. Z drugiej strony nie musi. Działania władz USA wobec Huaweia dały światu jasny sygnał, że to, co amerykańskie jest niepewne. To natomiast faktycznie może się odbić negatywnie na przyszłości Androida.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x